فیصله نهایی کمیسیون شکایات انتخاباتی به زودی اعلام میشود

۲۴ سنبله ۱۳۹۳

کميسيون بررسی شکايات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که نتایج نهایی بررسی های این کمیسیون در مورد شکایات انتخاباتی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری  تا دو روز ديگر اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کميسيون مستقل انتخابات، روز گذشته اعلام کرده بود تمامى مراحل بررسی آراى انتخابات رياست جمهورى را تکميل و نتايج آن را به کميسيون رسیدگی به شکايت هاى انتخاباتى میفرستد.

با این حال عبدالستار سعادت رئيس کميسيون رسیدگی به شکايات انتخاباتى در صفحۀ فیسبوک خود نوشته است:  که صبح روز دوشنبه (34 سنبله) کميسيون انتخابات نتایج نهايى آراى غيرمعتبر شمارش شده را به کمیسیون بررسی شکایات انتخاباتی فرستاده است.

همچنین نادر محسنى سخنگوی کميسيون مستقل بررسی شکايات انتخاباتى، در یک نشست خبرى گفت که اين کميسيون طى جلسه علنى فردا (سه شنبه 25 سنبله) به تمام شکايات که درخصوص روند تفتيش به ثبت رسيده، مطابق ماده ٥٧ قانون انتخابات رسيدگى خواهند کرد.

او گفت: کميسيون بررسی شکايات انتخاباتى، آمادگى کامل براى نهايى کردن پروسۀ دور دوم انتخابات رياست جمهورى را دارد و در جریان دو روز آينده، فيصلۀ نهايى خود را در خصوص پروسه دور دوم انتخابات رياست جمهورى، صادر و جهت اعلام به کميسيون انتخابات ميفرستد.

به گفته محسنى، بعد از فيصله نهايى این کمیسیون، کميسيون مستقل انتخابات ميتواند به مدت ٢٤ ساعت اعتراض نمايد و سپس نتایج قطعى، نهايى و غيرقابل تغيير انتخابات را اعلام خواهد کرد.

این در حالیست که در ادامه نشست ها، دو نامرد ریاست جمهوری به یک تفاهم مثبت که همانا ایجاد حکومت وحدت ملی خوانده شده است، با هم نرسیده اند.
آخرین نشست دو نامزد ریاست جمهوری روز گذشته در کابل برگزار شد اما این نشست بی نتیجه پایان یافت .

 

افغانستان

انتخابات

بررسی

شکایات

نتایج


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.