300 تن در ننگرهار در اسارت داعش بسر میبرند

۹ جدی ۱۳۹۴

isis11n-2-webافراد وابسته به گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار ۳۰۰ نفر از جمله افراد غیرنظامی را اسیر کرده و هم اکنون در زندانهای خود نگهداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مقامات محلی در این ولایت اعلام کردند: گروه تروریستی داعش در ولسوالی “اچین” این اولایت ۳۰۰ نفر را به اسارت گرفته‌اند.

آنها اظهار داشتند: اکثر افرادی که توسط گروه تروریستی داعش در ولسوالی اچین و دیگر مناطق ننگرهار اسیر شده‌اند غیرنظامی هستند.

مقامات محلی این ولایت تصریح کردند: اردوی ملی با انجام عملیاتهایی در برخی مناطق ولایت ننگرهار و خصوصا ولسوالی اچین پس از مدتی کنترل آنها را در دست گرفتند.

آنها تأکید کردند: به دلیل ضعف و یا عدم مدیریت صحیح نیروهای اردوی ملی مجددا افراد گروه تروریستی داعش مناطقی را که توسط نیروهای افغان پس گرفته شده بود، به تصرف خود در آوردند.

زندانی شدن ۳۰۰ نفر از جمله غیرنظامیان توسط داعش در این ولایت و ضعف اردوی ملی در برابر این گروه تروریستی در حالی مطرح می‌شود که در روزهای گذشته “ظاهر قدیر” معاون اول پارلمان گفت: در ولایت ننگرهار وقتی افراد طالبان و نیروهای گروه تروریستی داعش درگیر می‌شوند، هواپیماهای خارجی مواضع گروه طالبان را هدف قرار می‌دهند ولی به نیروهای داعش کاری ندارند.

وی در صحن علنی پارلمان تأکید کرد: اسناد بسیاری دارم که ثابت می‌کند حکومت افغانستان و مشاور امنیت ملی از پروژه داعش حمایت می‌کنند.

اسیر،

تروریستی،

داعش،

ضعف،

غیرنظامی

ننگرهار،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed