15 شرکت امریکایی از سوی جمهوری اسلامی ایران تحریم شد

۶ حمل ۱۳۹۶

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، با انتشار بیاینه ای از وضع تحریم علیه 15 شرکت امریکایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزارت خارجه ایران اعلام کرد که این تحریم پس از جنایات رژیم صهیونیستی، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه علیه شرکت های امریکایی وضع شد.

در متن بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آمده است که این کار در واکنش به اقدام اخیر دولت ایالات متحده در اعمال تحریم های فرامرزی یک جانبه علیه افراد و نهادهای ایرانی و غیرایرانی به بهانه‌های ساختگی و ناموجه صورت گرفته است.

ایران اعلام کرد که هرگونه مراوده با این شرکت ها و نهادها ممنوع بوده، اموال آنها در حوزه صلاحیتی جمهوری اسلامی ایران مشمول توقیف خواهد بود، و از صدور ویزا ورود به ایران برای آن دسته از اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت ها بوده یا به نوعی با آنها در ارتباط هستند خودداردی خواهد شد.

وزارت امور خارجه ایران همچنان به رصد فعالیت شرکت ها، نهادها و افراد حقیقی و حقوقی امریکایی و نقش آنها در حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی، پشتیبانی از تروریسم، مشارکت در سرکوب مردم منطقه و به ویژه نقش آنها در بی ثبات سازی منطقه ادامه داده و در صورت لزوم نام های بیشتری را به فهرست افراد و نهادهای تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران خواهد افزود.

15 شرکت امریکایی

در واکنش به کار کرد ها

قطع ویزا

وضع تحریم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.