از عبدالرزاق وحیدی تا حاجی رسا

25 ژوئن 2019

رئیس پیشین امنیت ملی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نسبت به رهایی حاجی رسا از زندان واکنش نشان داده و این کار را تقویت کمپاین های انتخاباتی می داند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روز گذشته حاجی رسا که به اختلاس 600 میلیون افغانی از نان سرباز پولیس متهم بوده و زندان شده بود، تحت ضمانت رها شد.

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی در واکنش به این اقدام دولت اظهار داشت «آقای عبدالرزاق وحیدی وزير پیشین مخابرات به‌ جرم سوءاستفاده از صلاحیت‌ وظیفوی با وجود دریافت برائت از سه محكمه به زندان ميرود؛ اما «حاجى رسا» رها می شود.»

به گفته وی، حاجی رسا كه براى چندين سال، سالانه مبلغ ۶۰۰‌ میلیون ‌افغانی را از نان‌ و آب پوليس قهرمان كه همه روزه جانهاى شيرين شان ‌را در راه دفاع از وطن از دست می‌ دهند، به‌ جرم دزدی و اختلاس مستند گرفتار می ‌شود، به علت فشارهاى حمايه ‌گران اش در «تيم دولت‌ ساز» و با پرداخت پول به كمپاين ‌هاى همین تیم، از بند با بدرقه و عزت رها می ‌شود.

وی خطاب به مردم گفت بايد بدانند كه پول كمپاين ‌هاى پیش از وقت تيم به ‌اصطلاح «دولت‌ساز!؟» از كجا بدست می ‌آید و همین ‌طور؛ از نهادهاى‌ ملى در راستاى اغراض سياسى چگونه استفادهٔ سوء صورت می گیرد؟

گفتنی است که عبدالرزاق وحیدی چندی پیش در حالی که سه محکمه به وی برائت داده بود، از دانشگاه کابل بازداشت شده و تا حال هیچ خبری از وی در دست نیست.

حاجی رسا

دولت ساز

رحمت الله نبیل

عبدالرزاق وحیدی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.