99 فیصد مردم افغانستان با امضای پیمان امنیتی با امریکا مخالف اند!

۱۹ قوس ۱۳۹۲

کارشناس مسائل افغانستان اعلام کرد نود و نه فیصد مردم این کشور با امضای پیمان امنیتی با امریکا مخالف اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، علی واحدی، کارشناس مسائل کشور و عضو بنیاد علمی فرهنگی کوثر میگوید اکثر مردم افغانستان با امضای پیمان امنیتی با امریکا مخالفند، وی گفت امضای پیمان امنیتی به معنای دادن مصونیت قضایی به نیروهای امریکایی است.

واحدی درباره اینکه علت مخالفت‌ مردم افغانستان با امضای احتمالی پیمان امنیتی با امریکا چیست؟ ، تصریح کرد افغانستان دارای ملت مقاومی است که از سه ویژگی دین‌مداری، بیگانه‌ستیزی و استقلال‌طلبی برخوردار است.

این کارشناس با اشاره به این که مردم افغانستان طی قرن گذشته سه بار تجاوز انگلیس، تجاوز روس‌ها و در سال‌های اخیر اشغال این کشور از سوی غربی‌ها را تجربه کرده است، تاکید کرد بر این اساس با قاطعیت می‌توان گفت مردم افغانستان ملتی است که یک قرن در برابر چند نوع استعمار در جهان ایستادگی کرده و طی این مدت هیچگاه سر تسلیم در قبال دشمنان اسلام فرود نیاورده است.

این کارشناس مسائل با بیان اینکه همه ادعاهای امریکا برای آبادانی افغانستان سرابی بیش نبوده است، تاکید کرد امریکا نه فقط به تعهدهای خود در قبال ملت و دولت افغانستان عمل نکرده است ، بلکه آسیب‌های جدی و غیرقابل جبرانی را به این کشور به ویژه در زمینه‌ مسائل امنیتی و فرهنگی وارد کرده است.

99 فیصد ،

افغانستان،

امریکا ،

امضای

پیمان امنیتی ،

مخالف،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.