95هزار بیجا شده در اثر جنگ های اخیر

۱۶ عقرب ۱۳۹۵

ریاست جمهوری می گوید که در نتیجه جنگ های اخیر در 11 ولایت کشور، بیش از 95هزار خانواده بیجا شده اند که تلاشها برای کمک رسانی به آنها جریان دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری در نشست خبری امروز (16عقرب) اظهار داشت که 24 هزار خانواده بیجا شده به محل زنده گی شان برگشته اند.

وی اظهار داشت که دولت در تلاش است تا کمکهای لازم را پیش از فصل سرما در اختیار بیجا شده گان قرار دهد تا از هرگونه مشکل جلوگیری شود.

چخانسوری با بیان اینکه پیش از این کمک ها به صورت پراکنده صورت گرفته و شماری نیز از آن سوءاستفاده می کردند؛ اظهار داشت که اکنون این کمکها بر اساس یک میکانیزم در اختیار کمیته های حالات اضطرار قرار می گیرد.

به گفته وی، این کمکها نیز بر اساس بررسی های انجام شده و با در نظر داشت میزان خسارات و مشکلات، متفاوت بوده و برای هر خانواده به صورت یکسان کمک صورت نمی گیرد.

دارایی را ثبت کن، معاش بگیر

در عین حال، سخنگوی ریاست جمهوری به تصمیم اخیر کابینه در مورد ثبت دارایی مقام های عالی رتبه دولتی اشاره کرده و گفت که این کار برای مبارزه با فساد روی دست گرفته شده و از تمام مقام های عالی رتبه خواسته شده تا فورمه مشخص را بدون خلا، خانه پری کنند.

بر اساس اظهارات چخانسوری، هر مقام عالی رتبه دولتی که فورمه را به صورت کامل و روشن خانه پری نکند، مورد پیگرد قرار گرفته و تمام امتیازاتش به حالت تعلیق در می آید.

وی تصریح کرد که هم اکنون یک مقام عالی رتبه دولتی به دلیل عدم ارائه معلومات روشن از دارایی هایش، تحت پیگرد قرار دارد.

هیئت کندز و کمیته گزینش

سخنگوی رئیس جمهور همچنین در مورد هیئت توظیف شده برای رسیده گی به بمبارد منازل مسکونی در منطقه پوزقندهاری شهر کندز گفت که کار این هیئت آغاز شده و بعد از بررسی های همه جانبه، نتیجه آن در اختیار ملت قرار می گیرد.

منبع افزود که این هیئت به صورت بی طرفانه و با دقت کامل موضوع را بررسی خواهد کرد.

از سویی هم، چخانسوری اظهار داشت که کمیته گزینش تا یک هفته دیگر لیست افراد مشخص برای حضور در کمیسیونهای انتخاباتی را در اختیار رئیس جمهور قرار می دهد.

وی گفت که بعد از رسیدن لیست به رئیس جمهور، نفرات شایسته برای حضور در کمیسیون های انتخاباتی مشخص می شوند.

حل مشکلات رئیس جمهور با معاونش

در حالی که جنرال دوستم، معاون اول رئیس جمهور چندی پیش به صورت واضح و آشکار از مشکلات در کابینه شکایت کرده و کارکردهای رئیس جمهور را زیر سوال برده بود، اما حالا ریاست جمهوری از حل این مشکلات و تنش های به وجود آمده خبر می دهد.

هارون چخانسوری می گوید که این مشکلات حل شده و رئیس جمهور از تمام مقام های دولتی و رهبران خواسته است تا مشکلات و تفاوت نظراتشان را با وی شریک بسازند.

وی ادعا کرد که مشکلات به وجود آمده بین رئیس جمهور و جنرال دوستم نیز حل شده و سوءتفاهمی بیش نبود که بالای آن بحث شده است.

بیجا شده گان داخلی

جنرال دوستم

چخانسوری

رئیس جمهور

کمیته گزینش


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.