57 کودک بیمار جهت تداوی به آلمان فرستاده می شود

۲۲ اسد ۱۳۹۲

جمعیت هلال احمر افغانی پنجا و هفت تن از کودکان بیمار را از ولایت های مختلف کشور جهت معالجه به آلمان می فرستد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عنایت صدیقی مسول بخش هماهنگی تداوی اطفال در جمعیت هلال احمر میگوید که هر شش ماه بین 50 تا 90 تن از اطفالیکه دچار مشکلات جدی ارتوپیدی، قلبی وسوختگی شدید که قابلیت های معالجه آنها در کشور ممکن نباشد از طریق جمیعت هلال احمر به آلمان فرستاده میشوند.

دهکده صلح آلمان یک نهاد خیریه ای است که همه ساله بیش از 100 طفل بیمار افغان را به صورت رایگان تداوی دوباره به فامیل های شان میرساند.

به گفته صدیقی از یک هفته به این سو روی گزینش اطفال بیمار کار آغاز شده است و در این نوبت 57 تن از آنان صعب العلاج تشخیص شده اند، فردا اول صبح (چهارشنبه 23 اسد) مستقیما از دفتر جمعیت هلال احمر به میدان هوایی کابل واز آنجا به آلمان پرواز میکنند.

به قول مسولان، این 67 مین دور از تداوی اطفال بیمار افغان در آلمان است گمان میرود که تا کنون بیش از 1000 تن طفل بیمار صعب العلاج افغان  به کمک مستقیم دهکده صلح آلمات تداوی شده باشد.

دهکده صلح آلمان از سال 1988 م به این طرف همکاری هایش را با جمیعت هلال احمر افغانی  در معالجه اطفال بیمار آغاز کرده واین همکاری ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که هزینه این بیماران از طریق دهکده صلح آلمان توسط مردم آلمان پرداخته میشوند.

هرچند مشخص نیست که برای هر طفل چه مقدار پول به مصرف میرسد ولی احتمال میردو که در هر دور بیش از 10 هزار یورو به مصرف برسد. زیرا برخی از بیماران حتا یکسال و دوسال هم در آلمان تحت تداوی باقی میمانند وبرخی در ظرف یکی دو هفته به فامیل های شان باز میگردند.

دهکده آلمان، جمعیت هلال احمر، تداوی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.