کمیسیون حقوق بشر، حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد

۶ دلو ۱۳۹۲

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله به کارمندان وزارت دفاع را محکوم کرد و آن اقدامی بزدلانه و در تضاد با احکام دین مبین اسلام خواند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صبح امروز یک عامل انتحاری خود را در برابر موتر حامل کارمندان وزارت دفاع ملی کشور در ساحه کارته نو شهر کابل منفجر ساخت که بر اثر آن چهار نفر کشته و 22 تن دیگر زخمی شدند.

 کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، ضمن آرزوی صبر جميل برای بازماندگان و ‌مغفرت برای كشته‌شدگان و شفای عاجل برای مجروحان، این حمله را ‌اقدامي بزدلانه و در تضاد با احکام دین مبین اسلام‌، قوانین نافد‌ه کشور، اصول و قواعد بشردوستانه بین‌المللی ‌دانسته، با لحن شديد تقبیح و محکوم کرده است.

کمیسیون مستقل حقوق افغانستان با نشر خبرنامه ای گفته است که در تداوم وقايع خشونت‌بار بر موتر منسوبان اردوي ملي یک منطقه مسکونی وغیرنظامی حمله شد که بر اثر آن  ‌4 نفر به‌شمول يك زن كشته و ‌‌22 تن ديگر زخمی شدند.

این کمیسیون ‌‌با‌ري دیگر از ارگان‌هاي امنيتي کشور خواسته که در تأمين امنيت شهروندان کوشش مسئولانه و مؤثرتری تلاش نمایند و ‌از زندگي، جان و مال شهروندان كشور، پاسداري كنند و از نهادهای امنیتی، كشفي و قضایی ‌خواسته است که عاملا‌ن چنين قضايايي را شنا‌سايي کرده و مورد مجازات قرار دهند.

انتحاری

بشر

چهار کشته

حقوق

حمله

کابل

کمسون


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.