چهار قرار داد معادن، با هزینه 20 میلیارد دالر در کشور نهایی شد

۱۷ سرطان ۱۳۹۲

مسئولان در وزارت معادن کشور می‎گوید مسوده‎ی چهار قرارداد بزرگ سرمایه‎گذاری در بخش معدن که زمینه جذب بیش از ٢٠ میلیارد دالر را فراهم می‎کند، آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  محمد آصف فروزان، مشاور وزیر معادن گفته است که تمام امور مقدماتی واگذاری این معادن که در شمال شرق، شمال، مرکز و جنوب کشور قرار دارند،  به سرمایه‎گذاران خارجی و داخلی آماده شده است.
وي مي افزايد كه قرارداد واگذاری معدن طلای ولسوالی”جرم” بدخشان، معدن “مس” خم آب در ولایت سرپل، معدن آهن حاجی‎گک در بامیان و معدن”طلای” زرکشان در ولسوالی مقر غزنی به شرکت‎های خارجی و داخلی آماده شده اما باید تا تصویب قانون معادن از سوی شورای ملی منتظر بمانند.
آقای فروزان افزود، این معادن در مجموع از شرکت‎های خارجی به شرکت های امارات متحده عربی، کانادا، هندوستان، پولند و چند شرکت‎های داخلی واگذار می‎شود.
 وی افزود: قانون معادن که به دری نوشته شده دو ماه پيش از سوی شورای وزیران مورد تائید قرار گرفت و به وزارت عدلیه فرستاده شده است.
مشاور وزیر معادن تاکید کرد که با طی مراحل این قانون در وزارت عدلیه و تهیه متن پشتوی آن، از طریق وزارت دولت در امور پارلمانی به ولسی جرگه فرستاده خواهد شد، اين وزارت اميدوار است که اين قانون تا آخر هفته جاری برای تصویب آماده شود.

چهار قرداد با هزینه 20 میلیارد دالر در کشور


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.