چالش‌های امنیتی و مالی دو گزینه مشکل ساز برای انتخابات

۳ جوزا ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان می‌گوید چالش های امنیتی و نبود بودجه دو گزینه مشکل سا بر سر راه برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی در سال جاری پا برجاست.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “عبدالعزیز آریایی” رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی امروز چهارشنبه (3 جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که مشکلات زیادی در بخش فنی، مالی و امنیتی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها در سال جاری وجود دارد.

همچنین رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی از کندی آمادگی‌ها برای انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها ابراز نگرانی کرد و افزود اگر حکومت مشکلات امنیتی و مالی را برطرف نکند قادر به برگزاری انتخابات در سال جاری نخواهد بود.

به باور این مقام مسئول اگر در چنین وضعیتی انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها برگزار شود، شفاف نخواهد بود و بحران بزرگ دیگری را به میان خواهد آورد.

رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید حکومت نه تنها که در بخش مالی و امنیتی مشکل دارد بلکه در بخش‌هایی که توانایی انجام کار را دارد، نیز می‌لنگد.

مقامات کمیسیون مستقل انتخابات می گویند که برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها حدود 210 میلیون دالر نیاز دارد در حالیکه دولت گفته فقط میتواند 30 میلیون دالر آن را مهیا سازد.

به گفته رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی پروسه برگزاری انتخابات خیلی به کندی پیش میرود و با این وضعیت احتمال این وجود که انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها در سال جاری برگزار نشود.

210 میلیون دالر

انتخابات

چالش امنیتی

کمیسیون شکایات انتخاباتی

مالی

نبود اراده قوی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.