اسد ۱۷, ۱۳۹۹

وزیر خارجه عربستان در تلاش تعیین  گرایش جنسی خود است

عادل الجبیر مراحلطبق گزارش روزنامه تای پست ، آقای عادل الجبیر مراحل ابتدایی هورمون درمانی را در یک بیمارستان خصوصی مجلل در پایتخت تایلند آغاز کرده است تا به بحران جنسیتی خویش خاتمه دهد.

اقای الجبیر که از معدود سیاستمداران عربستانی به شمار می رود که از حقوق دگرباشان جنسی در عربستان سعودی حمایت می کند ، خود بواسطه رفتار ، چهره و لحن سخن غیر عادی اش  توسط حلقه های تندرو سیاسی ان کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

او که سابقا مسند سفارت کشورش در واشنگتن دی سی را بر عهده داشته پس از فوت وزیر امور خارجه اسبق عربستان شاهزاده سعود الفیصل سکان دستگاه دیپلماسی عربستان را در اختیار گرفت.

در این باره وزیر بهداشت عمومی تایلند روز چهارشنبه افزود که جناب اقای وزیر – الجبیر– در یک بیمارستان مجهز همراه با کادر پزشکی متخصص بستری شده و مرحله نخست هورمون درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.وی همچنین افزود که جزئیات دقیق تر در باره روند درمان وزیر خارجه عرستان سعودی متعاقبا اعلام خواهد شد.

دکتر گیدو اشتاینبرگ ، کارشناس امور عربستان در مصاحبه ایی از طریق اسکایپ افزود که پزشکان اقای الجبیر علیرغم میل درونی آقای وزیر به او توصیه کرده اند تا هر چه  زودتر عمل جراحی تغییر جنسیت ( تغییر جنسیت مرد به زن)  موسوم به اس ار اس را انجام دهد زیرا که تعریفی که وزیر خارجه عربستان از “خود” دارد با ویزگی های فیزیکی نسبتا مردانه اش سازگاری ندارد اما به علت فشار های سیاسی و اجتماعی جامعه عربستان و هیات حاکمه آن کشور آقای الجبیر گزینه ایی دیگر جز انتخاب هویت جنسی مردانه ندارد.

وزیر بهداشت تایلند از پاسخ به سوال  خبرنگاران محلی درباره اینکه ایا اقای الجبیر نسبت به تعیین جنسیت خود به تصمیمی قطعی رسیده است یا خیر ، از پاسخ به سوال سرباز زد اما وی افزود که الجبیر در طی دوران عمل جراحی و پس آن می بایست از داروهای خاصی استفاده کند و احتیاج مبرم به توصیه های روانشناسی دارد.

دولت عربستان سعودی حقوق اولیه شهروندان همجنسباز و یا دگرجنسباز خویش را به رسمیت نمی شناسد که باعث شگفتی فعالین حقوق بشری گشته است که چگونه واشنگتن متحد عرب خویش را درباره تجاوز به حقوق بخشی از جامعه مدنی ان کشور مورد ملامت قرار نمیدهد.