وزارت تحصیلات عالی در تلاش اعلام نتایج کانکور1393

۱۸ حمل ۱۳۹۳

مقام های وزارت تحصیلات عالی افغانستان می گویند که این وزارت در تلاش است که نتایج آزمون کانکور1393 را در جریان هفته جاری اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سخنگوی وزارت تحصیلات عالی گفته که به دلیل زیاد بودن شمار داوطلبان کانکور امسال و زمانگیر بودن بررسی نمره‌ها، اعلام نتایج کانکور سال جاری به تاخیر افتاده است.

عظیم نور بخش گفت: “وزارت تحصیلات عالی تلاش دارد تا هر چه زود تر نتایج لیست شرکت کنندگان کانکور روزانه سال 1393 را اعلام کند.”

آقای نور بخش به بخدی گفت که این پروسه زمان‌ گیراست، اما وزارت تحصیلات عالی و به ‌ویژه ریاست امتحانات تلاش دارد تا پس از آماده شدن نتایج، آن را اعلام کند.

او می گوید تلاش ها برای اعلام نتايج هر چه زودتر شاملان کانکور و پایان یافتن انتظار آنان به شدت ادامه دارد.

اما به گفته او، از اينکه در اين پروسه مجموعاً بيشتر از261 هزار تن شامل اند، مراحل چک، تطبيق و سکورينگ آن نيز زمانگير شده است.

در امتحانات کانکور امسال، بیش از دو صد و شصت و یک هزار نفر از فارغان صنف دوازدهم از سراسر کشور جهت راه يابی به موسسات تحصيلات عالی و نیمه عالی کشور اشتراک داشتند.

 از سویی هم، شماری از جوانانی که در امتحانات کانکور امسال شرکت کرده‌ اند در این روزها منتظر اعلام نتایج این امتحانات هستند.

این جوانان از تاخیر در اعلام نتایج امتحانات کانکور انتقاد کرده می ‌گویند که با گذشت نزدیک به دو هفته از آغاز سال جدید تعلیمی و تحصیلی، هنوز نتایج‌ شان اعلام نشده است.

در همین حال، عظیم نور بخش سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می گوید که نتایج امتحان کانکور پس از انجام ارزیابی های دقیق به زودی اعلام می گردد.

او تاکید کرد که روی نتایج کانکور کار به شدت ادامه دارد تا هرچه زود تر نتایج اعلام شود.

سخنگوی وزارت تحصیلات عالی اظهار امیدواری کرد که در هفته های جاری نتایج کانکور اعلام خواهد شد.

1393

اعلام

افغانستان

تحصیلات

عالی

کانکور

نتایج


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.