اسد ۲۵, ۱۳۹۹

عبدلله: درس اخوت و برادری را از حادثه کربلا آموخته ایم

عبدالله داکتردکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در مراسم عاشورای حسینی (ع) در حوزه علمیه خاتم النبیین (ص) گفت: ما درس اخوت و برادری را از حادثه کربلا آموخته ایم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مراسم با شکوه عاشورای حسینی امروز شنبه (۲ عقرب) با حضور مقامات دولتی، علمل، شخصیت های ملی و جهادی، صدها تن از شهروندان شهرکابل در حوزه علمیه خاتم النبیین (ص) برگزار شد.

در این مراسم رئیس اجرایی حکومت تاکید کرد که مراسم عزاداری و عاشورای حسینی بعد از ۱۴ قرن همه ساله در افغانستان برگزار می شود و مردم متدین این کشور گردهم آمده و سوگواری می کنند.

وی گفت: کربلا جای ایثار، قربانی دادن، استقامت، مبارزه با فساد و افراطیت بود و این مکان مقدس، نمونه شهادت و حادثه کربلا را به ارمغان آورده و امت اسلامی و بخصوص مردم اافغانستان پیر و جوان، شیعه و سنی در سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) نشسته اند.

او افزود که حادثه کربلا یک بار دیگر ما را وا میدارد که به خود بیندشیم و همه ساله با برگزاری مراسم سوگواری در فکر، ذکر و اندیشه ای مان حرکت های مثبت را بی افزایم.

رئیس اجرایی در بخش از سخرانی اش تاکید کرد که پبام ما به ملت افغانستان این است که وحدت و یک صدایی خود را حفظ کنیم، مطمئینا توطیهء ها تا زمانی ادامه خواهد داشت که مردم با دولت نباشد.

او اعتراف کرد که در این مدت از حکومت شان کم و کاستی های  وجود داشته اما هدف حکومت را مبارزه با فساد و ناامنی خواند و از مردم خواست که برای دست یافتن به عدالت و پایان خون ریزی ها با دولت یکجا شوند.

همچنین پیام دکتر عبدالله عبدالله به شورشیان و دشمنان مردم افغانستان این بود که ما درس اخوت را از حادثه کربلا آموخته ایم و تسلیم زور و جبر زمان نمی شویم، از طرف هم ما اعلام دشمنی و جنگ را با هیچ کشور نکردیم بلکه دست دوستی دراز کردیم اما در مقابل حرکت مثبت ندیده ایم.

وی افزود که دولت فغانستان خواستار دوستی با کشورها است نه دشمنی به آنان، ما زن و مرد در مقابل همه ای تروریسم می ایستیم.

رئیس اجرایی خواستار قطع مداخلات و کشتار های بیرحمانه در افغانستان شد و تاکید کرد که مردم توان مبارزه را با دشمنان خود دارند، آنهایکه با تمویل تروریسم پرداخته به هیچ وجهی به هدف شان نمی رسد و ناکام خواهی بود.

او در اخیر از حضرت ایت محسنی موسس حوزه علمیه خاتم النبیین (ص) سپاسگذاری کرد و برای او از خدا عمر طولانی خواست.