سرطان ۲۰, ۱۳۹۹

طی یک هفته بیش از 12 هزار مهاجر به کشور بازگشته اند

?

وزارت مهاجرین و عودت گنندگان از بازگشت بیش از 12 هزار مهاجر افغان در یک هفته گذشته از جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، طی یک هفته گذشته12 هزار و 222 تن از مهاجرین افغان در کشورهای ایران و پاکستان به طور داوطلبانه و اجباری به وطن برگشته اند.

براساس معلومات وزارت مهاجرین و عودت کنندگان، این افغانها از تاریخ 24 الی 30 سرطان سال روان از مرزهای پل ابریشم، اسلام قلعه، اسپین بولدک و تورخم وارد کشور شده اند.

بر اساس آمار ثبت شده در ادارات مرزی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در مدت یادشده، 9 هزار و 870 نفر مهاجر افغان از مرز پل ابریشم ولایت نیمروز، 2 هزار 91 نفر از مسیر تورخم ولایت ننگرهار، 223 نفر از مسیر اسپین بولدک ولایت قندهار و 38 نفر دیگر از مرز اسلام قلعه ولایت هرات به وطن برگشته اند.

این رقم نشان می دهد که مسیر اسپین بولدک ولایت قندهار و مرز اسلام قلعه ولایت هرات به دلیل وجود مشکلات مرزی میزبان کمترین مهاجر برگشت کننده بوده است.

کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان(UNCHR) به هر عودت کننده دارای مدرک حدود 200 دالر امریکایی و سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) به بیش از 90 فیصد خانواده های عودت کننده بدون مدرک از 175 الی 350 دالر امریکایی پول نقد جهت خدمات ترانسپورتی و به ارزش 100 دالر امریکایی وسایل خانه مساعدت می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *