طالبان هرگز دوباره به قدرت نخواهد آمد

۲۶ سنبله ۱۳۹۳

مقامات امنیتی افغانستان در مجلس سنا اعلام کردند که شبه نظامیان طالبان و حامیان آنان خواب ایجاد یک جغرافیای مستقل در این کشور را به گور خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به دنبال اقدام نظامیان پاکستان مبنی بر حفر خندق در امتداد خط “دیورند” بسم الله محمدی وزیر دفاع، محمد عمرداودزی، وزیر داخله و حسام الدین حسام معاون امنیت ملی افغانستان برای پاسخ‎ به سوالات سناتوران به مشرانو جرگه فراخوانده شده بودند.

چالش‎های امنیتی در سطح افغانستان، حفر خندق در امتداد خط دیورند، حملات راکتی پاکستان به داخل خاک افغانستان و تیراندازی‎های هوایی توسط افراد مسلح غیر مسئول در سطح شهر کابل سئوالاتی بودند که نهادهای امنیتی باید به آن پاسخ می‎دادند.

بسم الله محمدی وزیر دفاع افغانستان گفت: نیروهای امنیتی این کشور با کمک و همکاری مردم توانسته تمامی طرح‎های دشمنان را خنثی کنند و تأکید کرد که یک درصد هم ممکن نیست که طالبان 2 باره به قدرت برسد.

به گفته وی نیروهای امنیتی در سال جاری 6125 عملیات پیشگیرانه، 599 خاص، 5391 عملیات خارج از طرح انجام داده و 3924 حلقه مین را خنثی کرده اند.

محمدی افزود: طالبان در سال جاری 5784 مورد حمله تعرضی بالای نیروهای امنیتی افغان انجام داده اند که 691 مورد آن بصورت گروهی بوده که در تمامی موارد با شکست مواجه شده است.

محمد عمر داودزی وزیرداخله گفت: راهبرد شبه نظامیان طالبان در سال جاری این بود که اعتماد و روحیه مردم را نسبت به نیروهای امنیتی کاهش دهد، اما نیروهای امنیتی باهمت خود و کمک مردم مانع این اهداف دشمنان شده است.

داودزی افزود: در سال جاری 1523 پولیس و 689 پولیس محلی کشته شده اند، اما در مقابل 5503 شبه نظامی طالبان نیز به قتل رسیده اند که نسبت به سال گذشته تلفات آنان 3 برابر افزایش یافته است.

وی در ارتباط حمله به فرودگاه بین الملل کابل و حمله به قوماندانی “سنگین” ولایت هلمند گفت که اسنادی صوتی موثق در اختیار دارند که نشان می‎دهد که پاکستان در آن بطور مستقیم دست دارند.

وی همچنان حفر خندق از سوی نظامیان پاکستان را در امتداد خط دیورند محکوم کرد و تأکید کرد که پاکستان با این کار می‎خواهد وانمود کند که این خط مرزی است، اما آنان چنین اجازه‌ای به پاکستان نخواهد داد.

داود زی کم کاری پولیس کابل را در خود سری‎ها و فیرهای هوایی در هفته شهید که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 5 تن گردید را پذیرفت و تأکید کرد که پس از این پولیس با چنین اقداماتی برخورد قانونی خواهد کرد.

خواهد،

طالبان،

قدرت،

هرگز


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.