طالبان افغانستان در صدد پیوستن با گروه تروریستی داعش

3 سپتامبر 2014

یکی از فرماندهان نظامی تروریست ها و از هم پیمانان گروه طالبان افغانستان اعلام کرده است که آنان در صدد پیوستن به گروه تروریتسی داعش هستند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این فرمانده تروریست ها و هم پیمان با طالبان افغانستان به نام “میرویس” تاکید کرده که نیروهایش به جنگ با دولت افغانستان حتی پس از عقب نشینی نیروهای غربی از این کشور در اواخر سال 2014 ادامه خواهند داد.

 به نوشته سایت “بی بی سی” عربی، وی افزوده است اگر ثابت شود داعش به حق یک خلافت اسلامی است، جنگجویان ما به آن خواهند پیوست.

میرویس ادامه داد: داعش را می شناسیم و با برخی از افرادش ارتباط داریم، منتظر می مانیم تا داعش شروط خلافت اسلامی را کسب کند، در چنین صورتی سران ما به آن اعلام وفاداری خواهیم کرد.

براساس گزارشها میرویس از اعضای حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار است.

این فرمانده تروریست های مسلح هم پیمان با طالبان افغانستان گفته که  نزاع ما اصولاً با امریکایی ها بود و آنها را مجبور به فرار کردیم و به جنگ تا تشکیل کشور اسلامی ادامه خواهیم داد.

میر ویس در ادامه خاطرنشان کرده که عملیات ما امروز چریکی است و دولت کابل مانند دولت نجیب الله که پس از خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان در سال 1989 بر سرکار بود، ضعیف است. ما تلاش خود را روی عملیات انفجاری، ترور و کمین متمرکز کرده ایم.

وی گفته که دولت مرکزی افغانستان بجز مسیرهای هموار و مسطح، قدرت عملیات ندارد و فقط با تلاش بسیار می تواند وارد روستاها شوند.

 

افغانستان

حکومت اسلامی

داعش

طالبان

عراق


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.