سید فضل الله واحدی: معادن هرات در معرض چپاولگري و سرقت است

۴ سنبله ۱۳۹۲

سید فضل الله واحدی والي هرات ميگويد در معادن هرات تاراج گسترده وجود دارد و مسئولان رياست معادن این ولایت به هيچ عنوان توجهي به اين مسئله ندارند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در حال حاضر روزانه از معادن هرات مقدار زيادي از مواد به دست آمده به سرقت برده ميشود و در اين رابطه از سوي رياست معادن هرات كم كاري هاي زيادي به چشم ميخورد.

سيد فضل الله وحيدي، والي هرات به خارو میانه گفت: رياست معادن این ولايت به هيچ عنوان بر روي معادن اين منطقه از كشور حاكميت نداشته و نظارت درستي را از نحوه ي استخراج مواد ندارد.

او گفت: “در حال حاضر گزارشهاي زيادي از چپاولگري ها در معادن هرات به اداره ي محلي رسيده و بيانگر به تاراج رفتن غنائم زير زميني ميباشد.”

گفته شده كه مقدار زيادي از مواد معادن ولايت هرات همه روزه استخراج ميشود اما به هيچ عنوان اطلاعي به دولت داده نميشود و اين به نوع خود جرم و كم كاري پنداشته ميشود.

آقاي وحيدي افزود: نياز است تا از سوي وزارت معادن و صنايع كشور هيئتي حقيقت ياب براي روشن شدن اين مسائل به هرات اعزام شوند.

بر اساس گفته هاي والي هرات هيئتي از سوي ولايت براي واكاوي اين مشكلات موظف شده و قرا ر است افراد خطاكار را شناسايي كنند.

از سويي ديگر اينجينير جميل الياسي، رئيس اداره معادن هرات ضمن رد تمامي اين اتهامات ميگويد: بزرگترين مسئله بر سر راه آنان كمبود نيروی كاري ميباشد.

او ميگويد تا كنون چندين مرتبه از مسئولان مركز كشور درخواست افزايش پرسونل داشته اما توجهي جدي صورت نگرفته است.

آقاي الياسي همچنان بيان داشت كه قرار است تا به زودترين فرصت گزارش كامل از فعاليتهاي اداره اش را در اختيار ولايت قرار دهد تا به گفته ي وي اين شك و شبهات برطرف شود.

گفتني است ولايت هرات داراي معادن زيادي است كه از آن جمله ميتوان به معادن ذغال سنگ، سيمان، گچ و چاه هاي نفت و گاز اشاره کرد.

چپاولگری و سرق

خاورمیانه

معادن

هرات


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.