سفیر عربستان الجزایری‌ها را بخاطر عکس بن سلمان و ترامپ تهدید کرد

۲۷ قوس ۱۳۹۶

سفير عربستان به دنبال برافراشته شدن تصويری عليه سلمان بن عبدالعزيز شاه سعودی در استاديوم فوتبال ولایت عين مليله واقع در شرق الجزاير، الجزايری ها را تهديد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، تارنمای روزنامه القدس العربی چاپ لندن در شماره امروز (دوشنبه) خود اعلام کرد: اين تصوير توسط فعالان شبکه های اجتماعی الجزايری انتشار يافت که بيانگر يک چهره ترکيبی از نيم چهره سلمان بن عبدالعزيز پادشاه عربستان و دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا است که در زير تصوير و به زبان انگليسی عبارت«دو روی يک سکه» درج شده است.

علاوه بر آن در کنار تصوير مزبور عبارت «قدس از آن ما است و خانه ما است» به همراه عکس مسجد الاقصی به چشم می خورد.

در همين راستا روزنامه الکترونيکی سعودی سبق به نقل از سامی بن عبدالله الصالح سفير عربستان در الجزاير نوشت: هم اکنون قبل از اتخاذ هرگونه اقدامی، در حال کسب اطمينان بسر می بريم.

سامی در ادامه تهديد کرد: ما به طور حتم به اين اقدام پاسخ محکمي خواهيم داد.

بر اساس اين گزارش، اين تصوير به دنبال آن انتشار يافت که دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا مدعی شد که قدس پايتخت رژيم اسرائیل است و او در نظر دارد تا سفارت آمريکا را از تل اويو به قدس انتقال دهد.

اخيرا گزارش هايی در رسانه های گروهی جهان انتشار يافت دال بر اينکه دولت آمريکا با محمد بن سلمان وليعهد سعودی در مورد طرح واشنگتن در خصوص قدس و راه حل منطقه ای و اعلام بهبود مناسبات ميان کشورهای عربی و رژيم اسرائیل اشتراک مساعی و اشتراک نظر داشته است و بر اساس چنين طرحی فلسطينيان از بسياری از حقوق حقه خود محروم خواهند ماند.

به دنبال تصميم ترامپ درباره قدس، موجي از تظاهرات عليه تصميم وی پايتخت ها و شهرهای عربی و اسلامی و جهان را فرا گرفت، اما عربستان به اين اقدام ترامپ واکنش سردی نشان داد و در اجلاس سران کشورهای مسلمان در استانبول که درباره اقدام ترامپ درباره قدس برگزار شده بود، رژيم آل سعود فقط به اعزام وزير امور اسلامی خود بسنده کرد؛ همچنين عربستان اتباع خود در خارج از اين کشور را از شرکت در تظاهرات ضد آمريکايی – ضدصهيونيستی برحذر داشت.

 

الجزایر،

ترامپ،

تهدید،

سفیر،

عربستان،

قدس،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.