حملات گسترده تروریستان همراه با تلفات سنگین در حلب سوریه

۱۲ سرطان ۱۳۹۴

از شب گذشته شهر حلب سوریه شاهد شدیدترین حملات از سوی گروه‌های تروریستی است و در جریان درگیری‌های رخ داده تاکنون بیش از ۱۰۰ تروریست کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گروه تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره و آزادگان شام با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند، اتاق عملیات مشترکی به نام «انصار الشریعه» را با هدف حمله به بخش غربی حلب که تحت کنترل ارتش سوریه است تشکیل داده‌اند.

رسانه عربی گزارش دادند که ساعتی پیش از آغاز حملات گسترده این گروه‌های تکفیری مناطق مسکونی غرب حلب که طی دو سالی بود که از اشغال حلب می‌گذشت، موشک باران کردند.

این حملات تماما مناطق مسکونی را نشانه گرفته و در اثر آن ۶ غیر نظامی کشته و ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند.

منابع سوری تاکید می‌کنند: بیش از ۹ ساعت است که جنگی به تمام معنا در تعدادی از کوی‌ها و محله‌های غربی حلب جریان دارد و ارتش سوریه با قدرت حملات این گروه‌ها را تاکنون دفع کرده است.

این منبع آگاه سوری در این خصوص گفته که در جریان درگیر‌ی‌های رخ داده بیش از ۱۰۰ تروریست مسلح را کشته و ۱۴ موتر نظامی آنها را در مناطق حلیصة، الجبول، عین الحنش، دیر حافر، مسکنة،  بزرگراه کاستلو، تل علم، تل الترکس و البریج را در حلب و ریف آن منهدم کرده‌اند.

در کوی‌های صلاح الدین، السکری، الصالحین، باب الحدید، المعادی، باب النیرب و میدان النعناعی نیز درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های وابسته به جبهه النصره کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها و انهدام تسلیحات نظامی‌ که در اختیار داشتند، را در پی داشت.

در عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع و تجمعات جبهه النصره در شهرک عزیزة که در ۴ کیلومتری جنوب شرقی شهر حلب واقع شده است، مواضع و تجهیزات نظامی وابسته به این گروه تروریستی تکفیری منهدم شد.

هم اکنون درگیری‌ها در محور کوی جمعیت الزهراء متمرکز است و گزارش شده که درگیری‌های شدید و سختی در این منطقه جریان دارد.

تروریستان

تکفیری

حلب

سوریه

صد کشته


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed