سرطان ۲۳, ۱۳۹۹

حملات هوایی انگلیس بر مواضع داعش در خاک سوریه آغاز شد

  انانگلیس پس از موافقت پارلمان این کشور، اولین حمله هوایی خود را بر مواضع گروه تروریستی داعش در خاک سوریه از سر گرفت.

به گزارش خبرگزاریخاورمیانه،  دولت انگلیس روز گذشته برای دومین بار پس از ۱۰ ساعت بحث، سرانجام توانست رای پارلمان را برای آغاز حملات هوایی علیه آنچه مواضع داعش در سوریه خوانده می شود، کسب کند.

پارلمان انگلیس روز گذشته با ۳۹۷ رای موافق در مقابل ۲۲۳ رای مخالف با توسعه حملات هوایی این کشور علیه مواضع داعش از عراق به سوریه موافقت کرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس پس از این رای گیری این تصمیم پارلمان را «تصمیمی درست» خواند و افزود : «به نظر من پارلمان در راستای حفظ امنیت کشور تصمیمی درست اتخاذ کرده است –اقدام نظامی در سوریه یک بخش از یک استراترژی گسترده تر است.

کامرون یکی از هواداران سرسخت توسعه حملات هوایی در سوریه عنوان بخشی از حملات نیروهای ائتلافی تحت هدایت امریکا علیه آنچه مواضع داعش خوانده می شود، بود .

 فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس نیز با استقبال از این تصمیم پارلمان مدعی شد: با تصمیمی که امروز پارلمان اتخاذ کرد انگلیس امن تر خواهد شد.

وی همچنین یادآورشد: حملات نظامی به تنهایی به سوریه کمک نخواهد کرد، و ما را از تهدید داعش در امان نخواهد داشت. اما این رویکرد چند جانبه این امکان را فراهم خواهد کرد.