سرطان ۲۰, ۱۳۹۹

جنگ استخباراتی برای ضعیف ساختن اقتصاد در کشور

مجتی پتنگ: جنگ روان در كشور را جنگ استخباراتی به هدف ضعيف ساختن اداره‌ی افغانستان و اقتصاد آن است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وی به باور کامل تأكيد می كند كه نيروهای امنيتی به ويژه پوليس ملی، امنيت انتخابات را تأمين خواهند کرد.

وی در سفری که روز گذشته با شماری از مقامهای نظامی کشور، به ولایت خوست داشت ، از سربازان  پوليس این ولایت خواست تا  به فرهنگ مردم احترام بگذارند و اعتماد مردم را به دست آورند.

آقای پتنگ در این سفر با برخی از مقام‌های محلی نظامی و باشنده گان ولایت خوست دیدار کرده است، سرپرست وزارت امور داخله گفت: جنگ جاری در افغانستان اطلاعاتی است و دشمنان کشور نمی خواهند تا در افغانستان ثبات و امنیت دایمی برقرار شود.

وی، با تأكيد بر اهميت انتخابات آينده‌ی رياست جمهوری كشور گفته است که نيروهای امنيتی به ويژه پوليس ملی بايد امنيت انتخابات را كاملاً تأمين كنند، به باور او در فضای آرام و امنیت، مردم با روحيه‌ی بالا در انتخابات شرکت خواهند کرد.

جنگ افغانستان جنجالی ترین موضوع برای غرب دانسته می شود، جنگی که هنوز درباره تعریف آن گفته های متناقض وجود دارد، سرپرست وزارت داخله این جنگ را جنگ استخباراتی می داند، اما پیش از این رئیس جمهورکرزی گفته است که از دیدغربی ها نبرد کنونی در افغانستان جنگ ضد شورش است نه هراس افگنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *