تغییر موضع حامد کرزی در قبال طالبان

۳ ثور ۱۳۹۶

دو روز پس از رویداد حمله بر قول اردوی 209شاهین در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ، رئیس‌جمهور پیشین موضع‌اش در قبال طالبان مسلح را تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حامد کرزی در نشست خبری امروز (3ثور) اظهار داشت که دیگر طالبان مسلح را براداران ناراضی خطاب نمی‌کند.

کرزی می‌گوید :«بعد از رویداد قول اردوی 209شاهین؛ موضع‌ام تغییر کرد؛ هرکس که افغان‌ها را می‌کشد تروریست است، طالب یا داعش که برای مقاصد سیاسی‌شان مردم را می‌کشند تروریست استند و اعمال‌شان هم تروریستی است.»

به عقیده رئیس‌جمهور پیشین، رویداد قول اردوی 209شاهین به وضوح یک عمل تروریستی بود؛ چون در آن شماری از جوانان بیگناه به شهادت رسیدند.

کرزی که پیش از این به دلیل برادر خواندن طالبان مسلح زیرفشارهای اجتماعی، مردمی و فکری مردم قرار داشت، دو روز بعد از رویداد خونین بلخ، تغییر موضع داد.

وی همچنین رهبران حکومت و آن عده از افرادی که حکم کشتار طالبان مسلح را داده بود، خائن دانسته بود؛ اما حالا می‌گوید که رویداد اخیر نه تنها یک عمل تروریستی بلکه جفا به خاک افغانستان بود.

در عین حال، حامد کرزی تاکید کرد که به زودی فراخوان ملی را برای بیرون رفت از بحران اعلام خواهد کرد.

وی معتقد است که تحرکات اخیر طالبان مسلح زمینه‌ساز استفاده بم‌های امریکایی است.

گفتنی است که در نتیجه حمله تهاجمی و گروهی روز جمعه (اول ثور) طالبان مسلح بر قول اردوی 209شاهین ولایت بلخ، بیش از 140 سرباز و افسر اردوی ملی جان باخته و شماری نیز مجروح شدند.

حامد کرزی

طالبان

قول اردوی 209شاهین


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.