ترامپ طرح تحریم علیه ایران، روسیه و کوریای شمالی را امضا کرد

2 آگوست 2017

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا امروز چهارشنبه (11 اسد) طرح تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، روسیه و کوریای شمالی را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مجلس نمایندگان و سنای امریکا هفته گذشته طرحی را با اکثریت آرا تصویب کردند که بر اساس آن تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران، روسیه و کوریای شمالی اعمال می‌کند.

کاهش اختیارات رئیس‌جمهور در رفع تحریم‌ها و اعمال تحریم‌های تازه علیه مسکو، موجب شده بود تا کاخ سفید نسبت به امضای این طرح بی‌میل باشد. با این وجود، از آنجا که شمار امضاهای این طرح از دو سوم مجموع نمایندگان بیشتر بود، ترامپ عملا امکان وتوی آن را نداشت.

در این طرح، رئیس‌جمهور امریکا موظف شده شرکت‌ها و افراد ایرانی را به بهانه مقابله با برنامه موشکی، تروریسم و نقض حقوق بشر در فهرست تحریم قرار دهد.

در سه بند از توافق هسته‌ای که سال ۲۰۱۵ میان ایران و گروه ۱+۵ به دست آمد، واشنگتن از اعمال تحریم‌های جدید و سیاست‌هایی که مستقیما با هدف فشار اقتصادی بر ایران طراحی شده، منع شده است.

این طرح همچنین از آن جهت که آثار فرامرزی دارد و ممکن است شرکت‌های اروپایی همکار با روسیه را جریمه کند، در اروپا هم مخالفان بسیاری دارد.

اتحادیه اروپا، فرانسه و آلمان از تصویب این طرح ابراز نگرانی کرده‌اند.

امضای طرح تحریم

دونالد ترامپ

رئیس جمهور امریکا

علیه ایران، روسیه و کوریای شمالی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.