بیانیه دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در باره حمله وحشیانه ارتش نیجریه

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامیبه مناسبت اقدامات ضدانسانی ارتش نیجریه علیه مردم مسلمان این کشور بیانیه ای به شرح ذیل از جانب دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صادر گردید:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر تهاجم وحشیانه ارتش نیجریه به مسلمانان این کشور که موجب شهادت و زخمی شدن گروه کثیری از مردم مؤمن و خداجوی بزرگترین کشور اسلامی آفریقا شد، موجب تأسف و اندوه فراوان امت اسلامی در سراسر جهان گردید.

سابقه اقدامات خشن و کشتار وحشیانه مردم مسلمان آن کشور توسط نیروهای نظامی نیجریه در هنگام برپایی تظاهرات روز جهانی قدس در ماه مبارک رمضان سال گذشته هنوز در خاطره¬ها زنده است که تنها گناه آن تظاهرات¬کنندگان مظلوم، حمایت از فلسطین و مخالفت با اشغال قبله اول مسلمین بود.

امسال نیز بدون تردید، راهپیمایی عظیم میلیونها نفر پیروان و محبان اهل بیت (علیهم السلام) به مناسبت سالگرد اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نیجریه موجب شد که با تحریک رژیم صهیونیستی و حمایت خشونت¬طلبان وهابی که بازماندگان بنی امیه در عصر ما می¬باشند، این تهاجم بی¬سابقه جنایتکارانه علیه مسلمانان انجام شود.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن تسلیت به خانواده ها و بازماندگان شهدای این فاجعه دردناک و آرزوی سلامتی برای حضرت علامه شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر بزرگ جنبش بیداری اسلامی نیجریه و خانواده محترم ایشان و دیگر مجروحین این واقعه مؤلمه، خواستار آن است که کلیه مسلمانان بی¬گناهی که به جرم محبت اهل بیت علیهم السلام در زندان تحت شکنجه¬های قرون وسطایی هستند، آزاد شوند و از دولت نیجریه می¬خواهد که هرچه زودتر مسببین این فاجعه را تعقیب، دستگیر و محاکمه نموده و آنها را به جزای اعمال وحشیانه¬اشان برساند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی از کلیه ملل مسلمان در سراسر جهان می¬خواهد که صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند.

رجاء واثق داریم که خون شهیدان اربعین حسینی (ع) موجب رشد شجره طیبه حق¬طلبی که ثمره خون شهیدان کربلاست در قاره آفریقا خواهد شد.

“دکتر علی اکبر ولایتی” دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی

Author

About Author