باختم2014هیچ مبنای قانونی برای حضور در افغانستان نداریم

۱۳ دلو ۱۳۹۲

دبیرکل ناتو اعلام کرد که احتمالا حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان پیمان امنیتی در مورد حضور نیروهای خارجی در کشورش را امضا نمی کند اما رئیس جمهور بعدی افغانستان پیمان امنیتی را امضا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “آندرس فوگ راسموسن”، دبیر کل ناتو روز شنبه در حاشیه کنفرانس سالیانه امنیتی مونیخ گفت: احتمالا حامد کرزی رییس جمهور افغانستان  پیمان امنیتی در مورد حضور نیروهای خارجی در کشورش را امضا نمی کند.

آندرس فوگ راسموسن در جمع خبرنگاران در مونیخ گفت: اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم می توانیم بگوئیم که رئیس جمهور بعدی افغانستان پیمان امنیتی را امضا خواهد کرد و اگر این قرارداد هم امضا نشود، ما آماده ایم تا نیروهای خود را به طور کامل در پایان سال 2014 از افغانستان خارج کنیم زیرا دیگر هیچ مبنای قانونی برای ادامه حضور در آن کشور نداریم.

نیروی بین المللی کمک به برقراری امنیت در افغانستان” ایساف” که تحت فرماندهی ناتو است، هنوز پنجاه و هفت هزار نفر نیرو در آن کشور دارد که دو سوم از آنها امریکایی هستند.

با پایان یافتن سال 2014، تنها باید بین 8 تا 12 هزار نظامی خارجی در کشور برای انجام ماموریت های آموزشی و مشاوره ای باقی بمانند.

2014

افغانستان

امریکا

پیمان

خروج

راسموسن

کرزی

ناتو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.