ایران ۲ فروند ناو جنگی خود به آب های یمن اعزام کرد

۲۳ میزان ۱۳۹۵

جمهوری اسلامی ایران طی یک ماموریت ویژه بین المللی دو فروند ناو جنگی خود را به آب های یمن اعزام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  جزئیات کاملی از مأموریت ناو جنگی گروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

این ناوگان گروه 44 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیراً در یک مأموریت بین‌المللی راهی آب‌های آزاد شد. براساس گزارش ها این ناوگروه، به تاریخ 14 میزان در همان روزی که ناوگروه 43 از مأموریت پاکستان به ایران بازگشت، راهی این مأموریت شده است.

در این مأموریت، ناوگروه 44 که متشکل از ناوشکن رزمی الوند و ناوپشتیبانی بوشهر است، ابتدا راهی آب‌های آزاد در خلیج عدن و تنگه استراتژیک باب‌المندب می‌شود و مدتی را برای حراست از کشتی‌های تجاری عبوری از این منطقه که همواره مورد تهدید دزدان دریایی قرار می‌گیرند، در منطقه خلیج عدن حضور خواهد داشت.

سپس برای انجام یک مأموریت دیگر و با هدف رساندن پیام دوستی ملت ایران، راهی آب‌های بین‌المللی اقیانوس هند شده و از مسیر آب‌های آزاد در نزدیکی سواحل سومالی، راهی تانزانیا می‌شود.

پس از توقف چند روزه در سواحل تانزانیا و انجام مراحل و تشریفات سیاسی و بین‌المللی در این کشور، ناوگروه 44 در صورت مساعد بودن شرایط جوی، به آفریقای جنوبی و سواحل غربی این کشور که در اقیانوس اطلس واقع است، نیز اعزام خواهد شد.

اعزام به آب های یمن

ایران

ماموریت بین المللی

ناو جنگی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.