البغدادی: ملا عمرشخصی جنگ سالار نادان و بی اعتبار است

۹ دلو ۱۳۹۳

ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش ملا محمد عمر، رهبر تروریستان طالب را یک جنگ‌سالار نادان و بی سواد خوانده‌است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامۀ تایمز در گزارشی با پرداختن به موضوع گروه‌های القاعده، داعش و طالبان می‌نویسد که داعش با اعلام یک ولایت در افغانستان و پاکستان در صدد درگیری با طالبان و دیگر گروه‌های تندرو در این منطقه است.

دوروز پیش محمد العدنانی، سخن‌گوی داعش طی پیام ویدیویی ولایت خراسان را در بخش‌های شمال‌غربی افغانستان اعلام کرد.

تایمز نوشته‌است که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی ملا محمد عمر را یک جنگ‌سالار بی‌سواد و نادان عنوان کرده و او را خالی از ارزش و اعتبار روحانیت و سیاست خوانده‌است.

این روزنامه در حالی از تاخت و تاز گفتاری شدید البغدادی بالای ملا عمر سخن می‌گوید که چندی پیش گزارش‌هایی از جنوب افغانستان در ولایت هلمند، در مورد درگیری‌ها میان طالبان و یک گروه نقاب‌دار و سیاه‌پوش با پرچم داعش به نشر رسید.

به باور این روزنامه دولت اسلامی در مدت دوسال با استفاده از تبلیغات جهانی کاری را انجام داد که طی ۱۰ سال در افغانستان صورت گرفته بود.

در متن روزنامه آمده‌است که جنگ‌جویان در برابر ارتش شوروی پیشین در افغانستان در سال‌های ۱۹۸۰، گروه القاعده را ایجاد کرده در سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ در الجزایر، سومالیا، بوسنیا و عراق جنگیدند و پس از آن حملۀ ۱۱ سپتامبر را در امریکا سازمان‌دهی کردند.

نظر به نوشتۀ تایمز، گروه دولت اسلامی عراق و شام ارتباطش را در آغاز سال گذشتۀ میلادی با شبکۀ القاعده قطع نموده و خلافت اسلامی را اعلام داشت.

ابوبکرالبغدادی،

بی اعتبار

بیسواد،

ملاعمر،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.