آمریکا در سوریه به دنبال بر هم زدن ثبات این کشور است

۲۴ عقرب ۱۳۹۶

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت: آمریکا نمیتواند شکست خود را در سوریه بپذیرد به همین دلیل نیروهای خود را در خاک سوریه برای انتقام گیری و بر هم زدن ثبات این کشور حفظ میکند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اين روزنامه در نسخه روز چهارشنبه خود نوشت: آمریکا 500 تن از نظامیان خود را بدون اجازه دولت سوریه به شکل غیر قانونی و به بهانه مبارزه با داعش وارد خاک این کشور کرده است و هدف اصلی واشنگتن بر هم زدن ثبات سوریه است.

دولت سوريه حضور نيروهای آمريکايی را تجاوز به حاکميت خود می داند و خواستار خروج فوری آنها از خاک اين کشور شد چرا که بهانه ای که بر اساس آن وارد خاک سوريه شده اند ديگر وجود ندارد و داعش اکنون 95 درصد از مناطقی را که اشغال کرده بود از دست داده است.

رای اليوم تاکيد کرد: پروژه آمريکا در سوريه شکست خورده است وبرگه های برنده اش يعنی گروههای مسلح مخالف دولت سوريه کاملا سوخته اند و هرگونه سخنی غير از اين، ناديده گرفتن حقايق واضح ميدانی است. سوريه پس از هفت سال با مقاومت ارتش و موسسات آن ساختار دولت مرکزی را حفظ کرد و توانست به کمک همپيمانانش طرح تجزيه طلبانه آمريکا را با شکست روبرو کند و اکنون با قدرت در آستانه مرحله بازسازی سوريه قرار گرفته و به نظر می رسد که آمريکا نمی خواهد اين مرحله آغاز شود.

اين روزنامه فرامنطقه ای افزود: وزارت خارجه سوريه کاملا حق دارد خواستار خروج نيروهای آمريکایی از خاک اين کشور باشد، همچنان که حق داشت آزادسازی رقه به دست نيروهای دمکراتيک کرد را به رسميت نشناسد و اعلام کند که اين شهر را نيز همانند مناطق ديگر سوريه آزاد خواهد کرد.

به نوشته رای اليوم، آمريکا نمي خواهد به شکست طرح خود در سوريه که براي اين کشور و همپيمانانش ميلياردها دالر هزينه داشت اعتراف کند و اين جاي تعجب نيست که از نيروهای خود که غير قانوني در خاک سوريه حضور دارند بعنوان ابزاري براي تخريب و تلاش برای انتقام گيری استفاده کند؛ اما اين تلاش ها چيزی عايدش نخواهد شد.

آزادسازی ،

آمریکایی،

داعش ،

سوريه،

نظامیان،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.