قرار داد 6 پروژه انکشافی به ارزش 600میلیون افغانی امضا شد

۱ حوت ۱۳۹۶

قرار داد تهیه و تطبیق شش پروژه انکشافی به ارزش نزدیک به 600 میلیون افغانی امروز از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به امضا رسید .

این پروژه ها که در چهارچوب برنامه ملی راه سازی روستایی تنظیم شده است ، در ولایت های کابل ، تخار ، کندز ، پروان ، هرات و بامیان تطبیق میشود . مجیب الرحمن کریمی وزیر احیا و انکشاف دهات در محفل امضای قرار داد این پروژه ها گفت : از پروژه های مذکور 57 هزار نفر از شهروندان این مناطق مستفید میشوند و این پروژه زمینه ایجاد نزدیک به 41 هزار روز کاری را هم فراهم کرده که از این لحاظ در عرصه اشتغال زایی نیز نقش اساسی و مفید داشته است . این پروژه ها همزمان نزدیک به دو هزار فرصت شغلی هم ایجاد میکند .
همچنان وزیر احیا و انکشاف دهات گفت : تلاش وزارت احیا و انکشاف دهات این است که زمینه رشد و انکشاف متوازن را در همه ای نقاط کشور میسر بسازد و فارغ از هرنوع بحث و گفتگوی برای مردم کشور در گوشه گوشه کشور تسهیلات لازم زندگی را میسر کند.
پروژه های که توسط وزیر احیا و انکشاف دهات به امضا رسید  شامل 5.44 کیلومتر اسفالت سرک در ولایت پروان ، اعمار 175 متر پل با 0.75 کیلومتر اتصالی آن در ولایت تخار ، جغل فرش 12 کیلومتر سرک همراه با ساختمان های آب رو آن در ولایت کندز ، اسفالت 10.38 کیلومتر سرک با ساختمان های آب رو آن  در ولسوالی شیندند ولایت هرات ، اعمار 5.23 کیلومتر سرک اسفالت و کانکریت به شمول ساختمان های آب رو آن در ولسوالی پغمان ولایت کابل و اعمار 9.11 کیلومتر سرک اسفالت و کانکریت به شمول ساختمان های آب رو آن در ولایت بامیان و پروان میباشد .
از مجموع شش پروژه مذکور یک پروژه    کانکریت 5.44 کیلومتر سرک در پروان    توسط بانک جهانی تمویل شده و متباقی 5 پروژه دیگر از بودجه حکومت افغانستان تمویل میشود .

 

افغانستان

انکشاف

بامیان

پروان

پروژه

پغمان

تخار

کابل

هرات


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.