اختصاص4میلیون دالر برای آموزش پناهندگان افغان در ایران

۱۳ عقرب ۱۳۹۲

دستیار امور عملیاتی کمیسیونر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از تخصیص 4 میلیون دالر برای آموزش پناهندگان افغان در ایران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ” جانت لیم” ، دستیار امور عملیاتی کمیسیونر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در دیدار با “علی عبداللهی” ، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران در تهران ، گفت 4 میلیون دالر برای آموزش پناهندگان افغان در ایران اختصاص می یابد.

جانت لیم، با قدردانی از میزبانی ایران از پناهندگان در طول چند دهه اخیر ، همکاری های مشترک بیشتر را برای بازگشت پناهندگان افغان به کشورشان خواستار شد.

دستیار امور عملیاتی کمیسیونر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تصریح کرد اقدامات و فعالیت های خوب ایران در قبال پناهندگان باید در مجامع بین المللی بازتاب داشته باشد.

علی عبداللهی،معاون امنیتی و انتظامی وزیرداخله ایران نیز در این دیدار، گفت: ایران با ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به 210 هزار پناهنده آسیب پذیر افغان در ایران ، گام های بزرگی برداشته است.

عبداللهی ، کمک های جامعه جهانی برای بازگشت پناهندگان افغان به افغانستان را ناچیز خواند وافزود: بازگشت بهترین راه حل معضل پناهندگان است و لازم است آن کمک برای بازسازی این کشور و فراهم آوردن حداقل های رفاه اجتماعی و مسکن برای فعال شدن برنامه های بازگشت داوطلبانه است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر داخله ایران تاکید کرد: تخصیص اعتبارات به پناهندگان ساکن در ایران در بخش های آموزشی و درمانی با نیازهای واقعی و فزاینده پناهندگان فاصله دارد و دولت ایران هزینه های گزافی در همه بخش ها پرداخت کرده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر داخله ایران افزود: ایران با وجود همه مشکلات، تلاش کرده است پناهندگان افغان در زمان حضور طولانی خود در ایران همانند سایر ایرانیان از امکانات موجود در کشور بهره مند شوند.

4 میلیون ،

آموزش،

افغان،

ایران

پناهندگان،

دالر ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.