۶۲ کودک بیمار برای معالجه به آلمان فرستاده شدند

جمعیت هلال احمر افغانی ۶۲ کودک مبتلا به بیماری های استخوانی وسوختگی را جهت تداوی به آلمان فرستاد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جمعیت هلال احمر افغانستان به همکاری دهکده صلح آلمان سالهاست که اطفال افغانستان را که به بیماری های سوختگی شدید، بیماریهای قلبی واستخوانی مبتلا باشند به شکل رایگان به کشور آلمان انتقال داده وبعد از تداوی به فامیل های شان برمیگرداند.

نصیر ذکی کارمند روابط بین الملل جمعیت هلال احمر گفت، ۶۲ تن از کودکان را از سراسر افغانستان که در داخل ویا کشورهای منطقه قابل علاج نمی باشند در ۶۸ مین گروه جمع آوری شده و امروز(چهارشنبه) به جرمنی فرستاده شدند واین اطفال بعد از تداوی دوباره به فامیل های شان برگردانده میشوند.

به گفته او این روند سالانه دوبار انجام میشود.

پرویزنه ۹ ساله از ولایت جوزجان که دست اش چند قبل شکسته است اکنون در دراین گروه عازم آلمان است، پرویز ابراز خرسندی میکند وامید میبرد که با خوب شدن دست اش دوباره به خانه اش برگردد.

بهاالدین از ولسوالی نسی ولایت بدخشان که یک پایش شکسته است میگوید« من وقتی گاو ها را به کوه میبردم از کوه افتادم وپایم شکست، مرا به تاجکستان بردند وتداوی کردند ولی پایم خوب نشد حالا من به هلال احمر معرفی شده ام واز این طریق به آلمان میروم پایم انشاالله خوب خواهد شد.»

به گفته مسولان در چند روز آینده به تعداد ۴۰ تن از اطفالیکه در آلمان تداوی شده اند دوباره کابل اروده شده وبه فامیل های شان ملحق میشوند.

سید امین بهراد، خبرگزاری خاورمیانه، کابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *