۶۰ طالب مربوط شبکه حقانی در پکتیکا کشته شدند

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد که اطلاعات دقیق و مؤثق استخباراتی میرساند که ۳۰۰ تن از اعضای شبکه حقانی به همکاری جنگجویان خارجی بشمول انتحار کنندگان به پایگاه اردوی ملی در پکتیکا حمله کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه؛ این حمله شبه نظامیان روز گذشته در یک پایگاه سربازان ارتش ملی کشور در مربوطات ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا صورت گرفته بود.

وزارت دفاع روز گذشته اعلام کرد در این حمله نزدیک به ۵۰۰ شبه نظامی طالب داخلی و خارجی حمله کردند و درگیری شدیدی میان آنان و نیروهای اردوی ملی صورت گرفت که در نتیجه ۴۹ طالب کشته شدند و نزدیک ده تن از سربازان اردوی ملی نیز کشته و زخمی شدند.

با این حال ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که شبه نظامیان طالب حملات گسترده انتحاری و تهاجمی را بمنظور تصرف پایگاه نیروهای اردوی ملی انجام دادند که در نتیجه ضد حمله نیروهای دولتی به پشتیبانی نیروهای هوائی ائتلاف به تعداد (۶۰) تن از اعضای شبکه حقانی و جنگجویان خارجی کشته و تعداد زیاد شان مجروح گردیدند.

در همین حال وزارت امور داخله نیز گفته است که درعملیات پاکسازی زیروک از وجود شورشیان ده ها شورشی کشته وزخمی شدند.

وزارت داخله با نشرخبرنامه ای اعلام کرد که نیروهای پولیس ملی ، اردوی ملی و امنیت ملی در یک عملیات مشترک تصفیه یی ای که به هدف پاکسازی ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا از وجود شورشیان راه اندازی نموده بودند، تمامی ساحات این ولسوالی از وجود شورشیان پاکسازی نموده و تلفات سنگین به شورشیان وارد کردند.

در جریان این عملیات تصفیه یی، در حدود ۶۰  تن از اعضای گروه طالبان بشمول جنگجویان خارجی کشته و ۱۱ تن دیگر آنان زخمی شدند و همچنین سه تن از منسوبان پولیس نیز زخمی شده اند.

وزارت امور داخله این عملیات را موفقانه خوانده و از نیروهای پولیس ملی ستایش کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *