۴۵ تن از متجاوزان جنگ یمن کشته شد

1امارات متحده گزارش داد ۴۵ تن از سربازان این کشور در مرگبارترین روز عملیات نظامی در تاریخ ۴۴ ساله ارتش این کشور در بخشی از عملیات نظامی علیه یمنی‌ها کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجی گفت: این سربازان زمانی کشته شدند که یک موشک از جانب حوثی‌های یمن به یک انبار ذخیره مهمات اصابت کرد.

مقامات امنیتی یمنی نیز اعلام کردند که این حمله موشکی در ولایت مأرب واقع در ۱۲۰ کیلومتری شرق صنعاء پایتخت رخ داد.

مقام‌های دفتر رسانه‌ای حوثی‌ها نیز این حمله موشکی را تایید کردند.

مرگ این ۴۵ سرباز ارتش امارات خود گواه نقش روبه رشد و دائم امارات در جنگ یمن محسوب می‌شود. اگرچه دولت امارات هیچ‌گاه حضور و نقش خود و حتی تعداد سربازانش در جنگ یمن را مشخص نکرده است.

آژانس خبری امارات در ابتدا اعلام کرد که ۲۲ تن از نیروهای ارتش در حمله موشکی روز جمعه کشته شدند اما بعداً گزارش داد که ۲۳ تن دیگر به خاطر جراحات وارده جان خود را از دست داده‌اند. همچنین گزارش و جزئیاتی درباره نقش این سربازان جنگ علیه یمن منتشر نشده است.

در همین حال شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات اعلام کرد که امارات به حمایت خود از کمپین نظامی تحت رهبری عربستان علیه یمن ادامه می‌دهد.

مقام‌های امنیتی یمن نیز گفتند که مشاوران نظامی از عربستان، امارات، مصر و اردن به آموزش صدها نیرو در یک پایگاه نظامی در عدن می‌پردازند.

آژانس خبری دولتی بحرین نیز روز جمعه گزارش داد که پنج تن از سربازان این کشور حین دفاع از مرز جنوبی عربستان با یمن جان خود را از دست داده‌اند.

کشته شدن این ۴۵ سرباز ارتش امارات بالاترین تلفات نظامیان از زمان تاسیس این کشور در سال ۱۹۷۱ است.

همزمان جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان تماس تلفنی با وزیر امور خارجه امارات مراتب تسلیت خود را به خاطر کشته شدن این سربازان ابراز داشت.