350 تن از سیلاب زدگان ولسوالی شاه جوی نجات داده شد

۱۱ حوت ۱۳۹۷

سرازیر شدن سیلاب های شدید در ولایت های هلمند، قندهار و زابل؛ جان بیش از 15 تن را گرفته و نیز خسارات مالی زیادی بر جا گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، طی بارندگی های اخیر در شماری از ولایت ها، سیلاب های شدید سرازیر شده و شاهراه کابل ـ قندهار برای مدتی مسدود شد و 350 تن از مسافران که در سیلاب ها در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل گیر مانده بودند، از سوی نیروهای امنیتی نجات داده شدند.

دفتر مطبوعالی والی قندهار امروز (11حوت) خبر داده است؛ خانواده هایی که در سیلاب ها در ولسوالی های دند، ارغنداب و پنجوایی گیر مانده بودند نجات داده شده اند.

از سویی هم  این سیلاب ها در ولسوالی های دامان، سپین بولدک و مرکز ولایت قندهار  و مرکز ولایت هلمند، جان بیش از 15 تن را گرفته است و خسارات زیاد مالی بر جا گذاشته است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث تائید کرده که سیلاب های اخیر در هلمند جان 6 تن را گرفته و شماری از خانه‌ های مسکونی را نیز تخریب کرده است.

در همین حال گزارش ها می رساند که در مسیر شاهراه کابل ـ قندهار به دلیل برف باری های سنگین و سرازیر شدن سیلاب، چندین موتر باربری منحرف شده و چندین موتر مسافربری در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل در سیلاب گیر مانده است.

این در حالی است که اداره هواشناسی کشور پیش از این از سرازیر شدن سیلاب‌ ها در بسیاری از ولایت‌ ها هشدار داده بود.

سیلاب

شاه جوی

قندهار

هلمند


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.