3 تن ازمعلمین توسط شبه نظامیان درغورکشته شدند

۱۹ حوت ۱۳۹۲

گروهی از شبه نظامیان چهار تن از معلمین مکاتب را پس از ربودن در ولایت غور، سه تن از آنان را به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این چهار تن از معلمین و منسوبین ریاست معارف غور زمانی شیکار شبه نظامیان شدند که در حال حرکت بسوی خانه های شان بودند.

براساس گزارشها این معلمین پس از آنکه توسط افراد مسلح در منطقه بند بور وگردولنگ ولسوالي دولينه غور ربوده شده، سه تن از آنان به بدترین حالت در قريه سر طيده ولسوالي شهرك این ولایت به قتل رسیده و یکی آن هنوز هم در اسارت شبه نظامیان است.

با این حال کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان قتل 3 تن از معلمین يك عملی شنیع‌، غیر‌انسانی و‌ مخالف با موازین و احکام اسلامی و قوانین بشر دوستانۀ بین‌المللی دانسته ‌و با شدید‌ترین لحن تقبیح کرده است.

گزارش های وجود دارد این معلمین اوراق تبليغاتي يكي از كانديدان شوراي ولايتي ولايت غور را با خود حمل ميكردند که توسط افراد مسلح دستگیر و ربوده شدند.

کمیسیون حقوق بشر با نشراعلامیه ای از دولت و مقامات مسئول خواسته که برای رهایی فرد ربوده شده اقدام جدی نموده و مرتکبین این عمل را مجازات نمایند .

ولایت غور در غرب کشور از جمله ولایات نسبتا نارامی است که در بیشتر ساحات آن شبه نظامیان حضور گسترده دارند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت ربودن و به قتل رساندن این معلمین را به عهده نگرفته است اما چنین رویداد ها بیشتر به گروه طالبان نسبت داده می شود.

3 کشته

طالب

غور

معلم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.