اسد ۱۳, ۱۳۹۹

۲۵ داعش در عراق به هلاکت رسید

جنگنده‌های ارتش عراق کاروانی از موترهای داعش را در شهر هیت در ولایت الانبار هدف قرار دادند که به کشته شدن ۲۵ تروریست منجر

جنگنده‌های ارتش عراق کاروانی از موترهای داعش را در شهر هیت در ولایت الانبار هدف قرار دادند که به کشته شدن ۲۵ تروریست منجر شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمود محمد النمراوی یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عراق روز دوشنبه اعلام کرد جنگنده‌های ارتش عراق کاروانی متشکل از ۱۵ موتر وابسته به تروریست‌های داعش که مملو از اسلحه و مهمات بود را در منطقه الفرات در نزدیکی هیت بمباران کردند.

النمراوی افزود دست‌کم ۲۵ تروریست داعش در این حملات به هلاکت رسیدند.

وی خاطرنشان کرد جنگنده‌های ارتش پس از رصد این کاروان در منطقه الفرات آن را بمباران و تمامی موترها را منهدم کردند. این کاروان عازم شهر هیت بود.

وی افزود تروریست‌های داعش خسارات زیادی را در این حمله متحمل شدند و شماری از آنان از جمله سعید مزعل النمراوی، یکی از رهبران آنان نیز کشته شدند.

النمراوی تاکید کرد نیروهای امنیتی عراق به همراه نیروهای داوطلب مردمی به سرعت در ولایت الانبار پیشروی می کنند به نحوی که تاکنون به مناطق ۱۶۰ مایل، البوجاسم و البوذیاب در عمق صحرا در این ولایت رسیده و توانسته‌اند تروریست‌های تکفیری داعش را از این مناطق بیرون برانند.

رافع الفهداوی، یکی از سران عشیره البوفهد نیز روز یکشنبه گفت صدها تن از عشایر انبار برای جنگ با داعش داوطلب شدند و خود را به پایگاه نظامی حبانیه معرفی کردند.

گفته می شود نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی در طول چند روز گذشته موفق شدند شهر رمادی را به طور کلی محاصره و مسیرهای امدادرسانی به تروریست‌های داعش را مسدود کنند.