۱۹ غیرنظامی در فاریاب توسط طالبان ربوده شدند

مسئولان در ولایت فاریاب می گویند که که نوزده فرد ملکی توسط گروه طالبان در این ولایت ربوده شده اند.
به گزارش خبرگزاری خاور میانه؛ این افراد به شمول برادر یک نماینده مجلس از ولسوالی قیصار فاریاب ربوده شده اند.
براساس گزارشها گروه طالبان با هجوم به روستای جیدلیک ولسوالی قیصار به ضرب و شتم باشندگان و همچنان پدر فتح الله قیصاری نماینده مجلس پرداخته و غیر نظامیان را به شمول برادر فتح الله را با خود برده اند.
مولوی اسدالله جمالی رئیس شورای صلح فاریاب شمار افراد ربوده شده توسط طالبان را ۱۹ غیر نظامی خوانده و گفته است که بیش از ۲۵۰ خانواده پس از این رویداد به مرکز ولسوالی قیصار بیجا شده اند.
جنرال نبی جان ملا خیل فرمانده پولیس فاریاب گفته است که پس از این رویداد پولیس به کمک مردم محل شتافت که بر اثر برخورد مسلحانه بین این نیروها و طالبان در جیده لیک ۳ طالب مسلح کشته شده و ۲ تن دیگر به دست نیرو های امنیتی افتاده است .
در این روز ها گروه طالبان از راه های مختلف در تلاش هستند تا حضور پر رنگ خویش را در میان جامعه افغانستان به اثبات برسانند و این عملکرد های شان از دولت مرکزی باج بگیرند.
راه اندازی عملیات های انتحاری، ماین گذاری و آدم ربایی از برنامه های گسرده طالبان در جریان چند هفته گذشته بود که بیشتر از غیرنظامیان و پولیس ملی افغانستان قربانی گرفته است.
 روز جمعه نیز طالیان مسلح بیست تن از باشندگان ولسوالی های جاغوری و مالستان ولایت غزنی از موتر پیاده کرده با خود برده اند که تاکنون از سرنوشت آنان خبری در دسترس نیست.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *