۹ پروژه زیربنایی در سرپل افتتاح و به بهره داری رسید

۱۶ جوزا ۱۳۹۵

ff005aa1-6228-4394-8929-0d5ea970aedb9 پروژه زیر بنایی با حضورداشت عزیزه جلیس عضو مجلس نمایندگان از سوی محمد ظاهر وحدت والی سرپل با قطع نوار افتتاح و یا هم به بهره داری سپرده شد .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به گفته مقام های محلی ولایت سرپل این پروژ ها شامل اعمار 936 متر دیوار های استنادی، ساخت 3 باب سربند آب زراعتی و یک کانال آبرسانی زراعتی می شود به هزینه مجموعی 40 ملیون افغانی از طریق برنامه انسجام ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات تکمیل و یا هم پروژه های تحت کار تهداب گذاری شده است.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل، این پروژ ها را در انکشاف و رشد اقتصاد خانواده ها مؤثر دانسته از مردم خواست که در حصه نظارت این پروژه ها سهیم شوند.

از این پروژه ها در حدود 3600 خانواده مستفید می شوند و 542 هکتار زمین زراعتی آبیاری می شود.

سرازیر شدن سیلاب ها در سالهای گذشته بر علاوه تخریب منازل و وارد کردن تلفات جانی، ده ها پروژه تطبیق شده زیر بنای انکشافی را تخریب کرد و باعث از بین رفتن زراعت دهقانان این ولایت گردید.

تکمیل و آغاز کار این پروژه ها نوید تازه ی را به شهروندان به ویژه دهقانان این ولایت داده است و آنان امید وار آینده هستند و می گویند با آبیاری شدن زمین های شان می توانند حاصلات خوبی به دست بیاورند.

۹ پروژه

بهره برداری

تهداب

سرپل

سن

والی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed