گروه داعش مسئولیت سقوط هواپیمای مصری را بر عهده گرفت

13950231_014619_485_68گروه تروریستی داعش مسئولیت سقوط هواپیمای مصری را که از فرانسه عازم قاهره بود، برعهده گرفته و تهدید کرده است که همزمان با برگزاری جام قهرمانی فوتبال اروپا در فرانسه، حملات شدیدتری انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روز گذشته یک هواپیمای مسافربری مصری با ۶۶ سرنشین در نزدیکی جزیره کارباثوس یونان سقوط کرده است.

براساس گزارش ها در محل سقوط هواپیما آثاری یافت شده که بیانگر وقوع یک انفجار شدید در داخل هواپیماست.

شرکت دریانوردی یونان روز پنجشنبه اعلام کرد؛ هواپیمای مسافربری مصر که بامداد امروز از پاریس عازم قاهره بود در نزدیکی جزیره کارباثوس یونان سقوط کرده است.

سازمان اروپایی یورو کنترل حفاظت از دریانوردی نیز اعلام کرد: وضع هوا در زمان و منطقه ای که هواپیمای مسافربری مصری با ۶۶ سرنشین در آن سقوط کرد، بد نبوده است.

مقامات سه کشور مصر، یونان و فرانسه با ارسال قایق ها و تجهیزات نظامی به دنبال هواپیمای ناپدید شده هستند.

این در حالی است که وزارت هواپیمایی مصر، احتمال تروریستی بودن حادثه سقوط هواپیما را نیز رد نکرده است.

شرکت هواپیمایی مصر ملیت مسافران هواپیمای ناپدید شده را ۳۰ مصری، ۱۵ فرانسوی، دو عراقی، یک کویتی، یک عربستانی، یک سودانی، یک چادی، یک پرتغالی، یک الجزایری، یک کانادایی، یک بلژیکی و یک انگلیسی اعلام کرده است.

هواپیمای ایرباس ۳۲۰ پرواز شماره MS804 از فرودگاه شارل دوگل پاریس به سمت فرودگاه قاهره در حرکت بود که در ساعت ۰۲:۴۵ دقیقه به وقت قاهره از صفحه رادار محو شد.