پایگاه های آمریکا و روسیه در سوریه

۴ دلو ۱۳۹۴

1453540268864_Ramilanدیده‌بان حقوق بشر سوریه تایید کرد، آمریکا و روسیه در حال ایجاد پایگاه‌های هوایی در شمال سوریه هستند و این پایگاه‌ها تنها ۳۰ مایل (حدود ۵۰ کیلومتر) با یکدیگر فاصله دارند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه اینترنشنال بیزنس تایمز، پایگاه هوایی قامشلی نیاز به سنگربندی دارد و تیم‌های کارشناس روسیه برای سنجش میزان آمادگی و وسایل مورد نیاز برای تجهیز آن وارد فرودگاه شده‌اند.

این پایگاه هم ‌اکنون در توافقی میان نیروهای کرد و دولت سوریه در کنترل نیروهای وفادار به بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است و دیده‌بان حقوق بشر مستقر در انگلیس در رابطه با اینکه چه زمانی عملیاتی می‌شود، سخنی نگفت.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز شنبه در کنفرانس خبری با جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که ایجاد چنین تاسیساتی را در چند مایلی مرز کشورش نمی‌پذیرد. وی گفت: ما حساسیت‌هایی به این نوع مسائل داریم.

در پی این تحولات ترکیه نیروهای بیشتری را به سمت مرزهای مشترکش با سوریه اعزام کرده است. تنش‌ها میان این دو کشور از زمان ساقط شدن جنگنده سوخوی روس‌ها توسط اف ۱۶ های ترکیه در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ در بالاترین سطح قرار گرفته است.

کمتر از ۳۰ مایل (۲ / ۴۸ کیلومتر) آن طرف‌تر از پایگاه روسیه، نیروهای عملیات ویژه آمریکا ظاهرا کنترل پایگاه هوایی رمیلان در نزدیکی مثلث مرزی عراق، ترکیه و سوریه را در دست گرفته‌اند.

با این حال کلنل پاتریک ریدر، سخنگوی نیروی هوایی آمریکا این ادعاها را رد کرده و گفت است که ارتش آمریکا کنترل هیچ پایگاه‌ هوایی‌ای را در سوریه در دست ندارد.

آمریکا،

پایگاه،

روسیه،

سوریه،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed