وزیر دفاع روسیه برای تجهیز نیروهای امنیتی افغان اعلام آمادگی کرد

۱۶ میزان ۱۳۹۴

n00058737-bسرگی شایگو، وزیر دفاع روسیه در دیدار با جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است که کشورش نیروهای امنیتی افغانستان را تجهیز می کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شایگو در این دیدار که روز گذشته در مسکو انجام شد اطمینان داده که کشورش موضوع اعطاى كمك‌های نظامى و تخنيكى، به نيروهاى امنیتی افغانستان را مثبت ارزيابى كرده است.

به گفته او، کشورش در یک وقت معین نیروهای امنیتی افغانستان را كمك‌ نظامی خواهد کرد.

جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان چند روز قبل برای دیدار با مقام‌های روسیه به منظور کمک نظامی به نیروهای امنیتی و گسترش روابط دوجانبه در رأس یک هیأت بلند پایه وارد مسکو شده است.

آقای دوستم در دیدار با سرگى شايگو وزير دفاع و رییسان اوپراسيون و كشف عمومى وزارت دفاع روسیه، پیشنهادهای را در خصوص مبارزه با طالبان و داعش و تجهیز نیروهای امنیتی به جانب روسیه مطرح کرده است.

هیأت افغانستان از روسیه و کشورهای دیگر خواسته تا در قسمت تروریزم بی‌تفاوت نباشند و کمک‌های‌شان را برای مبارزه با آنان «بیشتر و منسجم» کنند.

سپس مقام‌های دولتی روسیه به پیشنهاد دولت افغانستان موافق کرده و گفته‌اند، آن را مورد بررسی همه‌جانبه قرار خواهند داد.

روسیه از کشورهای قدرت‌مند نظامی است. مقام‌های حکومتی افغانستان همواره از این کشور خواسته تا نیروهای امنیتی این کشور را تجهیز کند.

افغانستان،

امنیتی ،

تجهیز ،

روسیه،

وزیر دفاع ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed