اسد ۲۴, ۱۳۹۹

نگرانی امنیت ملی آلمان از افزایش زنان افراطی در این کشور

امنیت ملی آلمان از حضور زنان و نوجوانان در میان افراطرگرایان این کشور هشدار داد و افزود وجود آنان امنیت آلمان را با خطر مواجه میسازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، نهادهای امنیتی در آلمان نسبت به وضعیت ده‌ها زن و نوجوان افراطی هشدار می‌دهند. این نهادها بر این نظرند که این زنان و نوجوانان افراط‌گرا آماده‌اند که به عملیات تروریستی دست بزنند.

بر مبنای اطلاعات نهادهای امنیتی آلمان، در این کشور ۷۲۰ افراطی وجود دارند که خطرناک به‌شمار می‌روند. گرچه بیشتر این افراد خطرناک را مردان تشکیل می‌دهند اما پولیس و دیگر نهادهای امنیتی آلمان بر این نظرند که به تدریج شمار زنان و جوانان نابالغی که حاضر به شرکت در عملیات تروریستی هستند، افزایش می‌یابد.

هانس گئورگ ماسن، رئیس امنیت ملی آلمان پیشتر نیز در باره خطرناک بودن افراط‌گرایان زن و نوجوان، به خصوص افرادی که در کنار جریان تروریستی داعش بوده‌اند و اکنون از مناطق جنگ‌زده عراق و سوریه به آلمان بازگشته‌اند، هشدار داده بود.

هانس گئورگ ماسن در آغاز ماه دسامبر اعلام کرده بود که جریان تروریستی داعش موفق شده است بسیاری از کودکانی را که در این مناطق جنگی به سر می‌بردند، شست‌وشوی مغزی دهد و آنها را افراط‌گرا کند.

سه مورد از عملیات‌های تروریستی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶)  توسط نوجوانان افراط‌گرا انجام شده است: نخست حمله یک جوان ۱۵ ساله به یک مامور پولیس در ایستگاه مرکزی قطار در شهر هانوفر، حمله دوم، انفجار بمب در معبد سیک‌ها در شهر اسن توسط دو نوجوان و سومی حمله‌ با تبر یک جوان ۱۷ ساله در قطار شهر وورتزبورگ به مسافران.

به این سه فقره حمله تروریستی می‌توان برنامه‌ریزی حمله‌ای ناموفق به بازار کریسمس شهر لودویگزهافن آلمان را افزود که توسط یک نوجوان ۱۲ ساله انجام شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *