نگرانی از افزایش قتل در شیکاگو

۱۳ سنبله ۱۳۹۵

پولیس شیکاگو  سال جاری میلادی را خشونت آمیز ترین سال در طی 20 سال گذشته  برای ایالات ایلینوی عنوان کرده گفت: 90 مورد قتل تنها در ماه اگوست امسال به ثبت رسیده است.

8a673df3-c9b1-4ce9-93a1-519c42f6d2e7

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مصرف مواد مخدر به ویژه کوکائین در شهر شیکاگو افزایش یافته است و از ابتدای امسال 800 مورد قتل در این شهر به ثبت رسیده است.

“ادی جانسون” یکی از مقامات ارشد پولیس شیکاگو علت افزایش این قتل ها را فعالیت گروه های جنایتکار و همچنین قانون استفاده از سلاح خوانده و تاکید بر اصلاح قانون به شکلی که جنایتکاران نتوانند آزادانه با سلاح در سرک ها تاخت و تاز نمایند کرد.

پولیس اعلام کرد اکثر مناطق سیاهپوست و فقیر نشین که پنج منطقه در جنوب و غرب شیکاگو است مورد خشونت قرار می گیرد و اکثر این قتل ها توسط مجرمانی است که به دلایل مختلف پایشان به زندان ها کشیده شده است.

تحقیق دانشگاه شیکاگو درباره قتل های سال 2015 نشان می دهد که 40 درصد کسانی که در این سال دستگیر شده اند، سابقه جرمی با اسلحه را داشته اند.

اداره پولیس و “رام امانوئل” شاروال شیکاگو، ضعف قانون را علت ازدیاد قتل ها میدانند اما، شماری از فعالان و سیاستمداران می‌گویند تا زمانی که مقامات فدرال، ایالتی و محلی در محلاتِ خشونت‌زده زمینه ایجاد شغل ها و دیگر فرصت‌ها را فراهم نکند، این مسئله به همین حالت باقی خواهد ماند.

“جسی جکسون” کشیش و رهبر جنبش حقوق مدنی روز پنجشنبه از رئیس جمهور این کشور خواست تا به شیکاگو سفر نموده و برای اوضاع این شهر یک راه حل پیدا کند.

وی تاکید کرد که تنها توجه به کشتار های جمعی مهم نیست و باید مسئله سلاح کاملا حل شود.

پولیس،

خشونت،

شیکاگو،

قتل،

مجرمانی،

نگران


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed