نقش اسرائیل در راه‌اندازی کمپین ضد اسلامی «پگیدا»

۱۳ جوزا ۱۳۹۴

“کاترين ارتل” رهبر سابق گروه نژاد‌پرست «پگيدا» با انتشار مصاحبه مطبوعاتی خود از طرفداران اين گروه خواست درمورد تخریب وجهه اسلام و مسلمانان فریب سرویس‌های اطلاعاتی را نخورند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وی با انتشار فیلم ويدئويي ضبط شده از خودش ضمن عذرخواهي از مسلمانان از طرفداران گروه «پگیدا» در خواست کرد در تفکرات خود علیه اسلام تجدید نظر کنند.

در این فیلم نامبرده اعتراف می‌کند که خطوط کاری گروه پگیدا و سایر گروه‌های نژادپرست علیه مسلمانان در اروپا، آمریکا و سایر کشورها از سوی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل هدایت و تغذیه می‌شوند.

طبق اظهارات “کاترین ارتل” همزمانی سازماندهی و تقویت گروه‌های نژاد‌پرست ضد اسلام در اروپا و امریکا تلاش این گروه‌ها برای اسلام هراسی با شکل‌گیری گروه‌هایی مانند داعش و النصره در عراق و سوریه نشان دهنده این است که این دو جریان که مانند دو لبه یک قیچی علیه اسلام عمل می‌کند توسط سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل طراحی شده است.

به عقیده کاترین ارتل همکاری سعودی، قطر و ترکیه در تخریب وجهه مسلمانان و حمایت از داعش و النصره خیانتی بزرگ به اسلام توسط حاکمان کشورهای اسلامی است که قابل توجیه نیست حال اینکه قبول کنیم آل‌سعود؛ اردوغان و پادشاه قطر جاسوسان مستقیم یا غیرمستقیم سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا یا موصاد هستند.

به عقیده کاترین ارتل حمله عربستان به یمن  آخرین مرحله از پازل اسرائیل برای شعله‌ور کردن آتش مسلمان‌کشی در شرق و غرب خاور‌میانه بوده و این جنگ‌ها همه توان مسلمانان را به خود مشغول کرده است.

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص عدم نگرانی در بیان این اظهارت گفت:‌ احتمال ترور و مرگ من توسط اسرائیلی ها وجود دارد ولی جان من بهای اقدامات و برنامه‌های ناشایستی است که من تا پیش از این علیه مسلمانان انجام دادم. من در بیان حقایق ابایی ندارم و به تمام کساني که خود را هنوز هوادار «پگيدا» مي‌دانند اعلام میکنم که راه اشتباهي را به دلائل اشتباه طي مي‌کنيد.

نامبرده در نهایت اعلام نمود «من خود را مسئول را اندازی اين کمپين علیه مسلمانان مي‌دانم و به همين دليل ناراحت هستم. تنها کاري که اکنون از دستم بر مي‌آيد عذرخواهي است و تمام تلاشم را مي‌کنم که تنش‌هايي را که ايجاد کردم را از بين ببرم.

اسرائیل،

اسلام هراسی،

پگیدا،

تنش،

سابق،

کمپین ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed