نصرالله: ترامپ با این تصمیم خود اقدام به نابودی اسرائیل کرد

۲۱ قوس ۱۳۹۶

دبیرکل حزب‌الله  با قدردانی از همبستگی مردم لبنان با ملت فلسطین گفت: که تصمیم ترامپ درباره قدس، سرآغازی برای پایان اسرائیل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی همزمان با اجتماع عظیم مردم لبنان در محکومیت تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: از ملت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی و بیت‌المقدس به خاطر برگزاری تظاهرات‌های تاریخی که از همان لحظه نخست تصمیم خصمانه ترامپ آغاز شد، قدردانی می‌کنم.

نصرالله گفت: از مواضع تاریخی همه مراجع دینی از نجف گرفته تا قم و مواضع آیت الله خامنه‌ای، شیخ الازهر و مراجع مسیحی، قدردانی کنیم.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه دست از حمایت ملت فلسطین، قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی برنمی داریم تاکید کرد: ترامپ تصور می‌کرد که بعد از به ‌رسمیت شناختن قدس توسط او، کشورهای دنیا به او خواهند پیوست، اما او با مخالفت کشورهای دنیا روبرو شد و در نتیجه تنها ماند و منزوی شد.

سیدحسن نصرالله افزود: تصمیم آمریکا در ادامه تحولاتی که در منطقه شاهد آن هستیم و در راستای پروژه آمریکایی و صهیونیستی برای تخریب کشورهایمان، ملت‌هایمان و ارتش‌هایمان که با حمایت برخی از کشورهای منطقه‌ای در حال انجام است، صورت گرفته است.

دبیرکل حزب‌الله در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: همه امت باید با این تجاوز خطرناک مقابله کنند و این مسئولیت بر دوش همه و در درجه اول بر دوش فلسطینیان و مقاومت و انتفاضه آن‌ها است.

نصرالله افزود: بعد از تصمیم ترامپ و رفتار دولت آمریکا، حجت بر همه کسانی که به دخالت‌های آمریکا به نفع فلسطین یا ملت‌ها در برابر اسرائیل چشم دوخته بودند، و همچنین بر کسانی که به مذاکرات بی‌‌نتیجه ادامه می‌دادند، تمام شد.

نصرالله در ادامه گفت: وقت آن رسیده که همه بدانند، آمریکا حامی صلح نیست، بلکه این کشور حامی تروریسم، اشغالگری، ویرانی، و فتنه‌ها، سازنده داعش و گروه‌های تکفیری است و موضع امت باید تنها در دو کلمه خلاصه شود و آن مرگ بر آمریکا است.

دبیرکل حزب‌الله افزود: باید از طریق فشارهای مردمی و پارلمان‌ها و دولت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و تظاهرات‌ها، رژیم صهیونیستی را کاملا منزوی کرد و باید بر دولت‌ها برای قطع روابط بین برخی از کشورهای عربی و اسلامی با اسرائیل فشار آورد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: تصمیم ترامپ سرآغازی برای پایان اسرائیل خواهد بود ان شاءالله.

نصرالله گفت: ما در لبنان، کشور مقاومت و جانفشانی و شهدا و سرزمین پیروزی‌ها در کنار فلسطین ماندیم و باقی خواهیم ماند تا مسلمانان در مسجدالاقصی و مسیحیان در کلیسای مقبره مقدس عبادت کنند.

 

اسرائیل،

ترامپ،

سید حسن نصرالله،

فلسطین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.