نسل جدید افغانستان، نسل رهبری، صلح، ثبات و رفاه می‌باشد

12472497_1043642609045314_6559807849656818242_nمحمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در جلسۀ “شبیه سازی سازمان ملل متحد” صحبت نموده، گفت که نسل جدید افغانستان، نسل رهبری، صلح، ثبات و رفاه است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این جلسه که در قصر صدارت دایر گردیده بود و در آن رولا غنی «خانم اول کشور»، حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی و شماری از سفرای کشورهای خارجی نیز حضور داشتند.

رئیس جمهور خطاب به جوانان گفت، موجودیت شما برای مردم افغانستان این اطمینان را می‌دهد، که اکثریت مطلق جامعه (جوانان و زنان) برای رهبری این خاک آماده هستند.

رئیس جمهور غنی گفت، امروز در سیمای هر یک تان امید، اراده، همبستگی، همدلی و باور در مساوات مرد و زن دیده می‌شود. وی افزود: شما نسلی هستید که افغانستان را با جهان ارتباط می‌دهید و می‌توانید به خوبی از خاک و مردم خود نمایندگی نمایید.

وی خاطر نشان کرد که امروز این مطرح نیست که شما سازمان ملل را تمثیل نمایید، از همه مهمتر این است که شما آینده افغانستان را تمثیل می‌کنید.

رئیس جمهور، از این ابتکار برگزار کننده‌گان جلسه، تمویل و ایجاد تیم‌ ستایش نموده، گفت که هیچ برنامۀ در کشور بدون کار تیمی مؤفق نمی‌شود.

محمد اشرف غنی خطاب به آنان گفت، شما نسل تقسیم نه، بلکه نسل اتصال هستید، خون هر یک تان، خون عزت، افتخار و اراده است.

او افزود: شما نسلی هستید که دیگران را به نفاق افگنی اجازه نمی‌دهید، و نه تنها به اتحاد بلکه به مساوات نیز باور دارید.

آقای غنی گفت، جای بسیار خوشی است که آینده افغانستان در دستان شما مصؤون است. من روزی خواهم رفت و مسؤولیت من این است که افغانستان را به شما تسلیم نمایم، امروز ادارۀ افغانستان به فضل خداوند هر روز جوانتر و رو به مسلکی شدن می‌رود.

رئیس جمهور غنی گفت، روز جمعه ۳۸ تن از نامزدان ریاست‌های زراعت ۳۴ ولایت کشور را ارزیابی نمودم، که ۷۰ فیصد شان سند ماستری و دکتورا داشتند. رئیس جمهور از جوانان تشکری نمود که آماده هستند، تا به دورترین نقطۀ افغانستان به انجام خدمت بپردازند.

محمد اشرف غنی گفت، از جمله ۲۰ تن از شاروال‌های که جدیداً تعیین گردیده‌اند، اکثریت شان در حدود ۲۸ تا ۳۵ سال سن دارند.

 او خطاب به جوانان گفت، از برکت دیدگاه واضح، تعهد و تجربۀ شما، افغانستان به صلح و ثبات و رفاه دائمی خواهد رسید.

Author

About Author