ناتو درباره انتقال کانتینر های مشکوک به ارزگان توضیح دهد

۱۰ میزان ۱۳۹۲

وزارت امور داخله کشور، از ناتو خواسته است که در باره انتقال محموله های مشكوك در مناطق ناآرام ارزگان توضيح دهد.

 به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این وزارت چهارشنبه (10 میزان) با نشر اعلامیه خبری از مقامهای ناتو در افغانستان خواست که در خصوص انتقال چند كانتينر مشكوك توسط چرخ بالهای ناتو به مناطق ناامن ارزگان كه نيروهای دولتی افغان در آن مناطق حضور كمرنگی دارند، توضيح دهد.

در اعلامیه آمده است  طی نامه ای از فرماندهی نيروهای سازمان پيمان آتلانتيك شمالی ناتو در افغانستان خواسته شده است در خصوص گزارش هايی مبنی بر انتقال ۲ تا ۳ كانتينر از محموله های مشكوك توسط چرخبالهای ناتو در اطراف ولسوالی ميزان ولایت ارزگان توضيح دهد.

وزارت داخله افزود كه گزارشهايی را به نقل از مقامهای محلی دريافت كرده است كه دو روز قبل چرخبالهای ناتو اين كانتينرها را به منطقه ناآرام تاخوم ولسوالی ميزان ولایت ارزگان كه شبه نظاميان طالبان در آن مناطق فعال اند و نيروهای دولتی افغان در اين مناطق حضور كمرنگی دارند، انتقال داده اند.

پيش از اين در سالهای قبل نیز گزارشهايی وجود داشت که نيروهای خارجی برای انتقال تجهيزات مشكوك به مناطق ناآرام شمال کشور دست دارند.

همچنین روز گشذته نمایندگان مجلس سنا نیز با انتقاد از نیروهای خارجی تاکید کردند که چرخبالهای آنان در مناقط از ولایت ارزگان محموله های مسکوکی را در ساحات تحت نفوذ شبه نظامیان طالب انتقال داده اند.

در این باره تا کنون نیروهای ناتو  مستقر در کشور چیزی نگفته اند.

ارزگان

چرجبال

داخله

طابلان

محموله های مشکوم

ناتو

وزارت


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.