مخالفت رژيم اسرائیل با تصويب معاهده منع جامع آزمايش هاي هسته اي

۲۳ جوزا ۱۳۹۴

طبق گزارش رسمی دبیرخانه فنی موقت CTBT؛ خانم لاسينا زيربو (دبير اجرايي معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌اي) در سفر سه روزه وی به فلسطين اشغالي هیچ نتیجه خاصی در خصوص تصويب معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌اي بدست نیامده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این سفر با تني چند از مقامات بلندپايه رژيم اسرائیل از جمله يووال اشتينيتز (Yuval Steinitz) وزير اطلاعات و امور راهبردي، شائول چورف (Shaul Chorev) رييس سازمان انرژي اتمي و زيپي ليوني (Tzipi Livni) وزير پيشين دادگستري و امورخارجه ديدار نمود.

دبير اجرايي كميسيون مقدماتي مصاحبه‌هاي متعددي را نيز با رسانه‌هاي بين‌المللي مانند بي.بي.سي و رسانه‌هاي رژيم اسرائیل در تل آويو، اورشليم و رامات گان (محل برگزاري كارگاه CTBT) انجام داده است.

بنا به اعلام دبيرخانه فني موقت CTBT‌ زيربو در ديدار با وزير اطلاعات و امور راهبردي رژيم اسرائیل وي را در جريان تازه‌ترين تحولات در زمينه معاهدهCTBT‌ و سازمان مسئول آن از جمله دستاوردهاي خاص از IFE14‌ و پيشرفت‌ها و اصلاحات رژيم راستي‌آزمايي معاهده قرار داده است.

مقامات رژيم اسرائیل واکنش‌های تندی به صحبت‌هاي داشته‌اند. از جمله واكنش سخنگوي سازمان انرژي اتمي رژيم اسرائیل به اظهارات زيربو که در پايان متن مصاحبه‌اش با جروزلم پست گنجانده شده است. سخنگوي سازمان مزبور در اين زمينه به صراحت اعلام كرده است: «مسئله تصويب معاهده در اسرائيل به عنوان نتيجه تحولات منطقه‌اي تعيين خواهد شد. اسرائيل درباره اين موضوع طبق منافع خود تصميم خواهد گرفت. اسرائيل از مخالفت كشورهاي كليدي منطقه – مصر و ايران – با عمليات ايستگاه هاي نظارتي CTBTO در خاك آنها نگران است.»

آزمايش‌هاي

اسرائیل ،

تصويب ،

دبیرخانه ،

هسته اي،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed