فرمانده اسرائیلی: حزب‌الله آمادگی جنگ تمام عیار را گرفته است

۹ ثور ۱۳۹۵

AP248072300772-e1421924858202فرمانده کندک مرزی رژیم اسرائیل مدعی شد که فعالیت‌های اخیر حزب‌الله نشان از آماده شدن آنها برای جنگی تمام عیار دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک افسر ارشد ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد حزب‌الله در حال آماده شدن برای جنگ است، «همانطور که در سال 2006 این کار را کرد و اکنون نیز به جمع‌آوری سنگین اطلاعات میدانی مشغول است».

به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل» الیاو الباز فرمانده کندک مرزی رژیم اسرائیل فعالیت‌های اخیر حزب‌الله را «باقیمانده آنچه در دومین جنگ با لبنان» رخ داد توصیف کرده و ادعا کرد که حزب‌الله بشدت سربازان اسرائیلی در مرز را زیر نظر گرفته است.

وی با اشاره به جمع آوری اطلاعات درباره آنچه در اراضی اشغالی گذشته و تحرکات نیروهای امنیتی، افزود: «آنها اکنون در جنگ سوریه فرو رفته‌اند اما هنوز مشاهده می‌کنیم که در حوالی (مرزها) گشت زنی کرده و مواضع اسرائیل را بررسی می‌کنند».

الباز از آماده شدن سریع نظامیان اسرائیلی برای جنگ خبر داد و مدعی شد که خسارت جنگ این بار سنگین‌تر از قبل خواهد بود.

اوایل ماه جاری میلادی بود که یائر گولان جانشین ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیلی از تقویت شدن توانایی‌های حزب‌الله اظهار نگرانی کرد و ادعا کرد که این امر می‌تواند ضمن به راه انداختن جنگ تمام عیار، خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

اخبار و شایعات منتشر شده در هفته‌های اخیر حاکی است که درگیری میان نیروهای حزب‌الله و رژیم اسرائیلی محتمل باشد اما اظهارات هراسناک نظامیان اسرائیل از دست برتر رزمندگان مقاومت خبر می‌دهد.

اسرائیل،

تحرکات،

تقویت

توانایی های،

جنگ،

حزب الله،

سوریه،

نگرانی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed