غیر مسلکی بودن پولیس بغلان، کار محاکم را به چالش کشانیده است

۲۶ جدی ۱۳۹۵

رئیس دادگاه استیناف ولایت بغلان می گوید که برخوردهای غیر مسلکی پولیس در گرفتاری ها و تنظیم پرونده متهمان، آنان را با چالش روبرو ساخته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، قضاوت پوه محمد حسین صدیقی رئیس دادگاه استیناف ولایت بغلان در نشست خبری امروز (26جدی) اظهار داشت که برخوردهای غیر مسلکی پولیس و سارنوالان در پیگیری قضایا و تنظیم پرونده های متهمان، باعث شده تا آنان در تطبیق حکم با چالش روبرو شوند.

وی می گوید؛ در اکثر پرونده های راجع شده از سوی پولیس به این اداره، نواقص زیادی وجود دارد که این موضوع باعث شده تا آنان نتوانند به زودترین فرصت به این پرونده ها رسیده گی کنند.

رئیس دادگاه استیناف بغلان اظهار داشت که تطبیق نشدن حکم های صادر شده از سوی آنان در برخی موارد باعث دلسردی مردم از کار قضا شده و از سویی هم موجودیت مخالفان مسلح دولت باعث گردیده تا فیصله های صورت گرفته بگونه مناسب از سوی پولیس تطبیق نگردد.

این در حالیست که پیش از این نورحبیب گلبهاری فرمانده پولیس بغلان در یک نشست مشورتی، غیر مسلکی بودن و بی خبری شماری از نیروهای پولیس از قانون را تائید کرده و وعده سپرده بود که به زودترین فرصت اصلاحات لازم برای رسیده گی بهتر به پرونده های متهمین و مجرمین روی دست گرفته می شود.

قابل یاد آوریست که ریاست دادگاه استیناف ولایت بغلان امروز یکشنبه (26 جدی) در یک دادگاه علنی یک باشنده ولایت بغلان را به جرم قتل، به بیست سال زندان محکوم نمود.

بر اساس معلومات رئیس دادگاه استیناف ولایت بغلان، از آغاز سال روان خورشیدی تاکنون، حدود 800 پرونده از جانب این اداره فیصله گردیده و از این میان، 600 پرونده غیابی مورد بررسی قرار می گیرد.

استیناف بغلان

پولیس

دادگاه

قانون


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.